Փաշինյանը Բրյուսել է մեկնել կնոջ ու  20-հոգանոց պատվիրակության հետ
Նիկոլ Փաշինյանը Բելգիա է մեկնել բավականին մեծ՝ 21-հոգանոց պատվիրակության  հետ, որի կազմում է նաև կինը՝ Աննա Հակոբյանը։
Պատվիրակության կազմի ու համապատասխան ծախսերի մասին Նիկոլ Փաշինյանի որոշումն ու հավելվածը տեղադրված են կառավարության կայքում։
Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարած պատվիրակության կազմում են նաև՝ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, նրա տեղակալ Վահան Կոստանյանը, Բելգիայում և ԱՄՆ-ում դեսպաններ Տիգրան Բալայանն ու Լիլիթ Մակունցը, վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը, խորհրդականներ, արարողակարգի, լրատվության վարչության և անվտանգության աշխատակիցներ, ինչպես նաև ԶԼՄ երկու ներկայացուցիչ։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով նախօրիեն մեկնել է Բրյուսել:
«Ապրիլի 5-ին նախատեսված է Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի եռակողմ հանդիպումը:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա նաև ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության ղեկավար Սամանթա Փաուերի հետ»,- հայտնել էին կառավարությունից։

Никол Пашинян отбыл в Брюссель с супругой и делегацией из 20 человек
Никол Пашинян отбыл в Брюссель с довольно большой, состоящей из 21 человека делегацией, в составе которой и его супруга – Анна Акопян.
Решение Никола Пашиняна о составе делегации и соответствующих расходах опубликовано на сайте правительства Армении.
В состав возглавляемой Николом Пашиняном делегации вошли также вице-премьер РА Тигран Хачатрян, секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян, глава МИД Арарат Мирзоян, его заместитель Ваан Костанян, послы Армении в Бельгии и США Тигран Балаян и Лилит Макунц, пресс-секретарь премьера республики Назели Багдасарян, советники, сотрудники управлений протокола, информации, службы безопасности, а также  2 представителя СМИ.
Напомним,  Никол Пашинян с рабочим визитом отбыл в Брюссель накануне, 4 апреля.
«5 апреля запланирована трехсторонняя встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна, председателя Европейской комиссии Урсулы фон дер Ляйен и государственного секретаря Соединенных Штатов Америки Энтони Блинкена.
В рамках визита премьер-министр Пашинян также встретится с руководителем Агентства США по международному развитию (USAID) Самантой Пауэр», – сообщили из правительства Армении.