«Ազատություն քաղբանտարկյալներին». Ազատությունից ապօրինի զրկվածների  լուսանկարները՝  հասարակական տրանսպորտի վրա
15:21 06/04/2024
«Ազատություն քաղբանտարկյալներին». Ազատությունից ապօրինի զրկվածների լուսանկարները՝ հասարակական տրանսպորտի վրա
Երևանի հասարակական տրանսպորտի վրա շարունակում են հայտնվել Նիկոլ Փաշինյանի ռեժիմի կողմից ազատությունից ապօրինի կերպով զրկված անձանց լուսանկարները։
Մասնավորապես, Երևանի ավտոբուսների վրա հայտնվել են «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանի, Վազգեն Սաղաթելյանի, ՀՀԿ ԳՄ անդամ Արմեն Աշոտյանի, «ՎԵՏՕ» շարժման հիմնադիր Նարեկ Մալյանի և Վանաձորի համայնքապետ Մամիկոն Ասլանյանի «քաղբանտարկյալ» գրությամբ լուսանկարները։ Դրանց վրա գրված է նաև՝ «Ազատություն քաղբանտարկյալներին»։

«Свободу политзаключенным!» Фото незаконно лишенных свободы деятелей – на общественном транспорте в Ереване
15:39 06/04/2024
На общественном транспорте в Ереване продолжают появляться фото незаконно лишенных режимом Никола Пашиняна свободы лиц.
Так, на автобусах в армянской столице расклеены фото арестованных соавторов и ведущих подкаста «Imnemnimi» Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна, зампредседателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна, лидера движения «Вето» Нарека Маляна и бывшего мэра Ванадзора Мамикона Асланяна.