Սահմանազատումն այդ հատվածից սկսելու որոշում հնարավոր է լինի, եթե մնացած հարցերի շուրջ կոնսենսուս լինի. Գրիգորյան
«Սահմանազատման հատվածները, այն կարևորագույն սկզբունքները՝ անվտանգության, սոցիալ-կենցաղային և իրավական, մինչև վերջնական որոշում չլինի այդ հարցերի շուրջ, վերջնական որոշում սահմանազատման մեկնարկի բանակցություններ սկսելու մասին չենք կարող ունենալ»,-ԱԺ-ում սահմանազատման հարցով փակ նիստից առաջ լրագրողներին ասաց փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով Տավուշի մարզին:
Նրա խոսքով՝ հարցերը քննարկման փուլում են, վերջնական որոշում դեռ չկա։
Հարցին թե Ադրբեջանն ի՞նչ տրածք է պատրաստ վերադարձնել, Գրիգորյանն ասաց, որ չի կարող այդ հարցին պատասխանել, որովհետև դեռևս վերջնական կոնսենսուս չկա:
«Սահմանազատումն այդ հատվածից սկսելու որոշում հնարավոր է լինի այն դեպքում, եթե մնացած սկզբունքային հարցերի շուրջ կոնսենսուս լինի»,-ասաց փոխվարչապետը՝ հավելելով, որ բազմաթիվ հարցեր քննարկվում են, բազմաթիվ հարցեր կան, որոնց շուրջ ընկալումները նույնատիպ են, բայց կան հարցեր, որոնց շուրջ կոնսենսուս չկա:

Deputy PM: No final decision yet on start of border delimitation from Tavush
Armenia and Azerbaijan have not yet reached a final agreement to start the border delimitation process from Tavush Province, Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan says.
“Until there is a final decision on the delimitation sections, key security, social, welfare and legal matters, no final decision can be made on the launch of border delimitation negotiations,” Grigoryan told reporters on Tuesday, adding the issues are under discussion pending a final decision.
The deputy PM did not answer a question about whether Azerbaijan was ready to return any territory to Armenia, citing the lack of a final consensus between Yerevan and Baku.
"A decision to start the border delimitation from Tavush can be made if a consensus is reached on the other fundamental issues,” Grigoryan noted, adding Armenia and Azerbaijan still disagree on a number of issues.