Աշոտյանը ևս 3 ամիս կմնա կալանքի տակ
«Դատարանը գտնում է, որ կալանքի ժամկետը պետք է հետաձգել ևս երեք ամիս ժամանակով՝ մինչև 2024 թ. հունիսի 15-ը ներառյալ»,-հայտարարեց  ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի գործով դատավոր Վահե Դոլմազյանը։
Խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը, ինչպես հայտնեց դատավորը, առանձին փաստաթղթոց կտրամադրվի դատավարության մասնակիցներին, ինչից հետո սահմանված ժամկետում որոշման վերաբերյալ կարելի է ներքկայացնել վերաքննիչ բողոք։
Հաջորդ դատական նիստը նշանակվեց ապրիլի 16-ին, ժամը 16։00-ին։
Դատավորի կողմից որոշումը հրապարակելուց հետո դատարանի դահլիճում ներկաները վանկարկեցին «ամոթ, ամոթ»։
-Ամոթ եք գոռում մարդկանց, որոնք ամոթ չունեն,-արձագանքեց Արմեն Աշոտյանը, ապա շարունակեց,-Նիկոլ Փաշինյանն է գրել այս որոշումը։ Երբ ես նստում էի, Հայաստանն արցախ ուներ, արցախը հայկական էր, հիմա Արցախը հայկական չէ, չգիտեմ՝ դուրս գալուցս ինչ կմնա հայկական։

The Anti-Corruption Court in Yerevan on Thursday extended opposition politician Armen Ashotyan’s detention for three more months.
“The court deems it expedient to extend the detention period by another three months until June 15,” presiding judge Vahe Dolmazyan announced at today’s hearing.
The court rejected the sureties offered by 30 opposition lawmakers to release Ashotyan and scheduled the next court hearing for April 16.
After the judge announced the decision, those present at the courtroom started chanting “Shame! Shame!”.