UFC 300 մրցաշարից առաջ կայացել է Արման Ծառուկյանի ու Չարլզ Օլիվեյրայի հայացքների մենամարտը
Խառը մենամարտերի (MMA) թեթև քաշային կարգում հանդես եկող Արման Ծառուկյանը և բրազիլացի Չարլզ Օլիվեյրան UFC 300 մրցաշարից առաջ հայացքների մենամարտ են ունեցել։
Ապրիլի 13-ի լույս 14-ի գիշերը Լաս Վեգասում կանցկացվի UFC 300 հոբելյանական մրցաշարը, UFC-ի նախկին չեմպիոն Չարլզ Օլիվեյրայի և Արման Ծառուկյանի միջև հավակնորդների հանդիպումը կլինի հիմնականը։ Հաղթողը հնարավորություն կունենա պայքարել Իսլամ Մախաչովին պատկանող գոտու համար։
Ավելի վաղ Արման Ծառուկյանն ասել էր, որ Հայաստանը ներկայացնելու է UFC 300 մրցաշարում. «Ես ներկայացնում եմ Հայաստանը։ Իսկ շաբաթ օրը Հայաստանին հնարավորություն կտամ դիտել իմ հաղթանակը։ Ես այս հաղթանակը ձեռք կբերեմ ձեր համար, տղաներ»,- մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել էր Արման Ծառուկյանը։

Арман Царукян и Чарльз Оливейра провели битву взглядов перед турниром UFC 300
Российский боец ММА Арман Царукян и бразилец Чарльз Оливейра провели битву взглядов перед турниром UFC 300.
В ночь с 13 на 14 апреля в Лас-Вегасе пройдёт юбилейный турнир UFC 300. В главном карде состоится претендентский поединок, в котором сойдутся экс-чемпион UFC Чарльз Оливейра и Арман Царукян. Победитель получит возможность биться за пояс, принадлежащий Исламу Махачеву.
Ранее Арман Царукян рассказал, что будет представлять Армению на турнире UFC 300. «Я представляю Армению. И в субботу я дам Армении возможность понаблюдать за моим триумфом. Я добуду эту победу для вас, парни», — сказал Арман Царукян на пресс-конференции.