Պուտինը Տիգրան Քեոսայանին շնորհել է վաստակավոր արտիստի կոչում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պրոդյուսեր Տիգրան Քեոսայանին շնորհել է «Ռուսաստանի Դաշնության վաստակավոր արտիստ» պատվավոր կոչում։ Ռիա  Նովոստի հաղորդմամբ, համապատասխան հրամանագիրը տեղադրված է իրավական ակտերի պաշտոնական հրապարակման կայքում։
Բացի այդ, Պուտինը նաև «ՌԴ վաստակավոր արտիստ» կոչում է շնորհել Ս.Ա. Գերասիմովի անվան Կինեմատոգրաֆիայի համառուսաստանյան պետական համալսարանի դոցենտ Ռենատ Դավլետյարովին:
Տիգրան Քեոսայանը կինոռեժիսոր Էդմոնդ Քեոսայանի և դերասանուհի Լաուրա Գևորգյանի որդին, դերասան, սցենարիստ, պրոդյուսեր Դավիթ Քեոսայանի եղբայրն է։

Путин присвоил Тиграну Кеосаяну почетное звание Заслуженный деятель искусств
Президент России Владимир Путин присвоил почетное звание «Заслуженный деятель искусств Российской Федерации» продюсеру Тиграну Кеосаяну. Как передает РИА Новости, соответствующий указ размещен на сайте официального опубликования правовых актов.
«Кеосаяну Тиграну Эдмондовичу - продюсеру, члену некоммерческого партнерства "Гильдия продюсеров России", город Москва», - говорится в документе.
Кроме того, Путин также присвоил звание «Заслуженный деятель искусств Российской Федерации» доценту Всероссийского госуниверситета кинематографии имени С.А. Герасимова Ренату Давлетьярову.