Շատ ծնողներ երեխաներին դպրոցից տուն են տարել
Տելեգրամյան ալիքներից մեկի հրապարակած կեղծ տեղեկատվությունից հետո աժեոտաժ է սկսել ծնողների շրջանում։ Շատերը դպրոց են շտապել ու երեխաներին տուն տարել։
Panorama.am-ի թղթակիցը քիչ առաջ Ն. Աղբալյանի անվան դպրոցի մոտ էր։ Դարպասները փակ էին, բակը դատարկ էր։ Հարակից փողոցում մարդիկ միմյանց հարց ու փորձ էին անում լսածի մասին։ Մի ծնող էլ եկել էր դպրոց՝ տեղեկանալու, արդյոք երկրորդ հերթի դասերն անելու են։
Դպրոցում այսօր եղել են ԱԱԾ և ոստիկանության աշխատակիցներ։ Panorama.am-դպրոցից հայտնեցին, որ իրավապահներն արդեն հեռացել են։
Քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը նշեց, որ որոշ դպրոցներում դասապրոցեսն ընթանում է։
«Իրավապահները տեղյակ են, և Ազգային անվտանգության ծառայությունը, և ՆԳ նախարարությունը։ Կխնդրեմ էդ երկու տեսչությունների մասով իրենցից պարզաբանում վերցնել»,-ասաց նա։

A fake threat of terrorism has caused a panic in Yerevan schools since Friday morning.
Many parents rushed to schools to take their children home following a terrorist attack alert on Telegram which turned out to be hoax.
The gates of Nikol Aghbalyan Basic School in Yerevan, where a Panorama.am correspondent visited, were closed, while the schoolyard was empty. A parent came to the school to find out whether second-shift classes would be held.
The school administration told Panorama.am that NSS and police officers had visited the school earlier on Friday.
Yerevan Municipality spokesman Hayk Kostanyan said the fake terror threat had not disrupted classes in some Yerevan schools.
"Both the National Security Service and the Interior Ministry are informed of the situation. Please reach out to them for further clarifications!” he said.