Ապրիլի 19-ի ցեեկը Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +28-ի
Երևան քաղաքում ապրիլի 15-ի ցերեկը քաղաքի առանձին հատվածներում, 19-20-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում 13-15մ/վ արագությամբ։ Ապրիլի 16-18-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Հանրապետության տարածքում ապրիլի 15-ի, 19-20-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ապրիլի 16-18-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 16-20մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 16-19-ին աստիճանաբար կբարձրանա 6-8, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում՝ 8-10 աստիճանով։

Погода в Армении: температура воздуха 16-19 апреля повысится на 6-8 градусов
Днем 15 апреля в отдельных районах Еревана, 19-20 апреля в вечерние часы на всей территории армянской столицы возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы порывы ветра достигнут скорости 13-15 м/с. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА.
А вот 16-18 апреля в Ереване прогнозируется погода без осадков.
На территории Армении 15 апреля, 19-20 апреля в отдельных районах республики ожидаются кратковременные дожди и грозы. 16-18 апреля прогнозируется погода без осадков.
Ветер – юго-западный, 2-5 м/с. Во время грозы ожидается усиление ветра, с порывами до 16-20 м/с.
Температура воздуха днем 16-19 апреля постепенно повысится на 6-8 градусов, в Лори, Тавуше и Сюнике – на 8-10 градусов.