Սամվել Վարդանյանի խափանման միջոցի հարցը լուծելու ուղղությամբ միջոցներ են ձեռնարկվում. ՔԿ
Սամվել Վարդանյանի խափանման միջոցի հարցը լուծելու ուղղությամբ միջոցներ են ձեռնարկվում։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր լրանում է Ս. Վարդանյանի ձերբակալման 72 ժամը։ Դատական նիստը նշանակված է Ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում ժամը 19։00-ին։
Ինչպես տեղեկացրեց Վարդանյանի փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը, դատավորը Ժորա Չիչոյանն է։
Ավելի վաղ Ռուբեն Մելիքյանը տեղեկացրել է.
«Սամվել Վարդանյանին առաջադրվեց մեղադրանք ոչ միայն խուլիգանության, այլև քաղաքական հայացքներով պայմանավորված՝ թշնամանք հրահրելու հոդվածով (լուսահոգի Արմեն Գրիգորյանի, քաղբանտարկյալ Նարեկ Մալյանի հոդված)։ Սամվելին արդեն տեղափոխել են Շենգավիթի դատարան։ Դա նշանակում է, որ դատարանին ներկայացվելու է կալանավորման միջնորդություն։ Դատավորի, նիստի ժամի մասին տեղեկություն առայժմ չունենք։ Ունենալուն պես՝ ես կամ Վարազդատ Հարությունյանը կհայտնենք հանրությանը»։

СК Армении: Принимаются меры в направлении решения вопроса о мере пресечения Самвелу Варданяну
Принимаются меры в направлении решения вопроса о мере пресечения Самвелу Варданяну, который был задержан за оскорбление депутата Национального Собрания Армении от правящей фракции «Гражданский договор» Акопа Асланяна. Об этом сообщил Panorama.am пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян.
Отметим, что сегодня истекают 72 часа с момента задержания Самвела Варданяна. Заседание суда назначено в 19:00 в суде общей юрисдикции (резиденция в ереванском административном районе Шенгавит).
Как сообщил адвокат Варданяна Рубен Меликян, судья – Жора Чичоян.
Ранее Меликян сообщил, что Самвела Варданяна, помимо хулиганства, обвиняют также в подстрекательстве к вражде по политическим мотивам.