Զիջելու տեղ չունենք. Տավուշցիներ
Անցած գիշեր Տավուշում իրավիճակը լարված է եղել. հարյուրավոր քաղաքացիներ միջպետական ճանապարհն են փակել Բաղանիսի և Կիրանցի հատվածում։ Մարդիկ են հավաքվել Բաղանիսից, Ոսկեպարից, Կիրանցից, Բարեկամավանից, Կոթիից, Դիլիջանից, Իջևանից և Տավուշի այլ բնակավայրերից։
«Հավաքվածները պնդում են, որ միակողմանի զիջումներով ՀՀ և ԱՀ սահմանազատման և սահմանագծման գործընթացն ապօրինի է։
Առանց սահմանազատման և սահմանագծման սկզբունքների շուրջ վերջնական և համալիր համաձայնության ու փոխադարձության սկզբունքի պահպանման` հատվածական սահմանազատումն ու սահմանագծումը ամբողջությամբ բխում է Ադրբեջանի շահերից։
Պահանջում են․ զահմանազատումը և սահմանագծումը պետք է լինի համալիր, փաթեթային՝ որոշակի սահմանված սկզբունքներով՝ ՀՀ օրենքների և միջազգային պայմանագրերի համաձայն։
Միջպետական ճանապարհը փակողները պնդում են՝ զիջելու տեղ չունենք, կմնանք որքան որ պահանջվի»,-մանրամասնում են Տավուշը հանուն հայրենիքի նախաձեռնությունից։

Минувшей ночью ситуация в Тавуше была напряженной: сотни граждан перекрыли межгосударственную дорогу на участке Баганиса и Киранца. Люди собрались из Баганиса, Воскепара, Киранца, Барекамавана, Коти, Дилижана, Иджевана и других населенных пунктов Тавуша.
«Собравшиеся утверждают, что процесс делимитации и демаркации государственной границы между Арменией и Азербайджана путем односторонних уступок является незаконным.
Частичная делимитация и демаркация границы – без окончательного и комплексного соглашения о принципах делимитации и демаркации и соблюдения принципа взаимности – полностью отвечает интересам Азербайджана.
Участники акции требуют: делимитация и демаркация должны быть комплексными, пакетными, основанными на определенных принципах, в соответствии с законами Республики Армения и международными договорами.
Перекрывшие межгосударственную дорогу подчеркивают: им отступать некуда, они останутся столько, сколько потребуется», – представляет подробности инициатива «Тавуш во имя Родины».