Աննա Հակոբյանի հետ միջադեպը ցույց տվեց, որ երկրում պայթյունավտանգ վիճակ է, Նիկոլը փակուղիում է. Լևոն Զուրաբյան
09:40 25/04/2024
Նիկոլ Փաշինյանի տիկին Աննա Հակոբյանի հետ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում տեղի ունեցած միջադեպը, որի ժամանակ հավաքվածները վանկարկում էին նրան ու ամուսնուն դատապարտող ու վիրավորող կոչեր, ցույց է տալիս, որ երկրում ստեղծվել է պայթյունավտանգ իրավիճակ։ Այս մասին 24News-ի «Հետագիծ Նարեկ Գալստյանի հետ» հաղորդման ժամանակ նշել է ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը։
«Միջադեպը ցույց տվեց այն պայթունային իրավիճակը, որն այսօր ձևավորվել է Հայաստանում։ Նման դեպքերը ցույց են տալիոս, որ իշխանությունների վարած քաղաքականության նկատմամբ ոչ միայն քաղաքականացված շրջանակներում է այդ ընդվզումն հասունացել, այլ նաև հասարակ մարդկանց»,-ասաց Զուրաբյանը։
Նրա խոսքով՝ կարելի է հանրայնորեն չընդունված քաղաքականություն վարել, եթե դրա տակ կա ռազմավարական, իրատեսական, կարևոր մոտեցում, բայց Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքականության մեջ նման բան չկա։
«Չկա այն գաղափարախոսական հենքը, կամ ռազմավարությունը որը կարողանար արդարացնել այս քաղաքականությունը»,-հայտնեց Զուրաբյանը և հավելեց. «Նիկոլը թե' իրեն, թե' Հայաստանը մտցրել է փակուղի»։

Левон Зурабян: Инцидент с Анной Акопян показал, что в Армении взрывоопасная ситуация, Никол в тупике
13:09 25/04/2024
Имевший место накануне в мемориальном комплексе «Цицернакаберд» инцидент с супругой Никола Пашиняна – Анной Акопян – демонстрирует, что в Армении сложилась взрывоопасная ситуация. Об этом в эфире программы «Траектория с Нареком Галстяном» на 24News заявил заместитель председателя партии «Армянский национальный конгресс» Левон Зурабян.
«Инцидент показал взрывоопасную ситуацию, которая сложилась сегодня в Армении. Такие случаи показывают, что бунт против политики властей назрел не только в политизированных кругах, но и среди рядовых людей», – сказал Зурабян.
По его словам, можно проводить политику, которая не принимается общественностью, если под ней есть стратегический, реалистичный и важный подход, но в политике Никола Пашиняна ничего подобного нет.
«Нет той идеологической базы или стратегии, которая могла бы оправдать проводимую Николом Пашиняном политику», – сказал Зурабян и добавил. «Никол завел в тупик и себя, и Армению».
Напомним, супругу Никола Пашиняна – Анну Акопян, которая прибыла в мемориальный комплекс «Цицернакаберд» в Ереване в День памяти жертв Геноцида армян, освистали. Собравшиеся у Вечного огня встретили ее возгласами «Армения - без турок», «Никол - убийца, предатель, турок».