Ջերմաստիճանը շարունակում է բարձրանալ
Ապրիլի 27-ի ցերեկը, 28-29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ապրիլի 30-ի, մայիսի 1-2-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Քամին՝ հարավարևելյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 27-ի ցերեկը, 28-29-ին աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով։
Երևանում ապրիլի 27-ի ցերեկը, 28-30-ին, մայիսի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մայիսի 2-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում 13-16մ/վ արագությամբ։

Синоптики рассказали о погоде в Армении в первые дни мая
На территории Армении днем 27 апреля, 28-29 апреля прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА.
30 апреля, 1-2 мая после полудня в отдельных районах республики ожидаются кратковременные дожди и грозы.
Ветер – юго-восточный, 2-5 м/с. Во время грозы ожидается усиление ветра, с порывами до 15-20 м/с.
Температура воздуха днем 27 апреля, 28-29 апреля постепенно повысится на 2-4 градуса.
В Ереване днем 27 апреля, 28-30 апреля, 1 мая прогнозируется погода без осадков. В вечерние часы 2 мая возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы порывы ветра могут достигнуть скорости 13-16 м/с.