Վրաստանի վարչապետը նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին երկրի դավաճան է անվանել
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին երկրի դավաճան է, ով ուղղակիորեն դավաճանում է Վրաստանի ազգային շահերը։  Sputnik Գրուզիայի հաղորդմամբ, հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
«Ամենատխուրն այն է, որ այն անձը, որը դեռ օրինականորեն կոչվում է Վրաստանի նախագահ, պարզապես այս երկրի դավաճան է՝ բառիս բուն իմաստով, նա ուղղակիորեն դավաճանում է Վրաստանի ազգային շահերին, ինչը, ցավոք, արտասովոր երևույթ չէ»,- ասել է Կոբախիձեն։
Վրաստանի կառավարության ղեկավարն անձամբ ներողություն է խնդրել այն բանի համար, որ Զուրաբիշվիլին երկրի նախագահն է։
«Ուղղակի ցավալի է, որ այսօր այդ մարդուն անվանում են Վրաստանի նախագահ, ինչի համար ես ցանկանում եմ անձամբ ներողություն խնդրել վրաց հասարակությունից՝ ելնելով այն փաստից, որ ես անձամբ շատ լուրջ ներդրում եմ ունեցել նրա նախագահ դառնալու գործում»,- նշել է Կոբախիձեն։
Վարչապետի խոսքով, շատ տխուր է, երբ նախագահին դավաճան են անվանում։
«Սակայն մենք ինը տարի այնպիսի նախագահ ունեինք, որ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի դավաճանությունը նրա համեմատ ոչինչ է։ Բնականաբար, նկատի ունեմ Միխեիլ Սաակաշվիլիին (Վրաստանի նախկին նախագահ-խմբ.)»,- ասել է Կոբախիձեն «Իմեդի» հեռուստաալիքի եթերում։

Премьер Грузии Ираклий Кобахидзе назвал президента Саломе Зурабишвили  предателем страны
Президент Грузии Саломе Зурабишвили является предателем страны, которая напрямую предает национальные интересы Грузии, заявил премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе. Его слова приводит Sputnik Грузия.
«Самое печальное, что человек, который до сих пор юридически называется президентом Грузии, является просто предателем этой страны в прямом смысле этого слова. Она напрямую предает национальные интересы Грузии. Для нее в целом, к сожалению, все это не является необычным явлением», – заявил Кобахидзе.
Глава грузинского правительства лично попросил прощения за то, что Зурабишвили является президентом страны.
«Просто печально, что сегодня этот человек называется президентом Грузии, за что я хотел бы лично извиниться перед грузинским обществом, исходя из того, что я лично внес очень серьезный вклад в ее становление президентом», – отметил Кобахидзе.
По словам премьера, очень печально, когда президента называют предателем.
«Однако, у нас девять лет был такой президент, что предательство Саломе Зурабишвили ничего по сравнению с ним. Естественно, я имею в виду Михаила Саакашвили (экс-президент Грузии – ред.)», – заявил Кобахидзе в эфире телеканала «Имеди».