Ֆրանսիայի դեսպանը վերադարձել է Ադրբեջան՝ Մակրոնի կողմից խորհրդակցությունների հրավիրվելուց հետո
Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Բուայոննն իր երկրի ղեկավարության կողմից խորհրդակցությունների հրավիրվելուց հետո վերադարձել է Ադրբեջան և շարունակում է իր դիվանագիտական գործունեությունը։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում կատարելով դիվանագիտական աղբյուրին։
Նշենք, որ ապրիլի 16-ին Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի տարածած  հաղորդագրության մեջ ասվում էր. «Ֆրանսիան որոշել է հետ կանչել Ադրբեջանում իր դեսպանին խորհրդակցությունների համար՝ կապված վերջին ամիսներին Ադրբեջանի կողմից մեր երկու երկրների հարաբերություններին վնաս հասցնող միակողմանի գործողությունների շարունակման հետ»։
Ֆրանսիայի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, ընդունելով դեսպան Անն Բուայոնին, ափսոսանք է հայտնել Ադրբեջանի գործողությունների համար և ադրբեջանական կողմին մաղթել է հստակեցնել իր մտադրությունները։

French ambassador returns to Azerbaijan after being recalled for consultations
French Ambassador to Azerbaijan Anne Bouillon has returned to Baku and has already resumed her diplomatic activities, the Azerbaijani media reports, citing diplomatic sources.
France recalled its ambassador to Azerbaijan for consultations on April 16, accusing Baku of taking "unilateral actions damaging to the relationship between our two countries".
In a meeting with Boillon in Paris, French President Emmanuel Macron said he "regretted Azerbaijan's actions and expressed a wish for clarification by the Azerbaijani side of its intentions", the foreign ministry reported.