Նոր Արեշում գետի հենապատը փլուզվել է, ջուրը լցվել է հարակից տներ
Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն անցած կեսգիշերին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Նոր Արեշ 50-րդ փողոցի շենքերից մեկի մոտակայքում գետի ջրի մակարդակի բարձրացման հետևանքով հենապատը փլուզվել է, ինչի հետևանքով ջրալցվել են հարակից տները։
ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Փրկարարական ուժերի վարչության Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը։
Պարզվել է, որ Նոր Արեշ 50-րդ փողոցի մոտակայքում փլուզվել է Ողջաբերդ գետի հենապատը, ինչի հետևանքով հեղեղվել են մոտակա տները և փողոցները։
Փրկարարները, քաղաքապետարանի տրամադրած հատուկ տեխնիկայի (տրակտոր) օգնությամբ, իրականացնում են ջրանցքի հունի մաքրման աշխատանքներ։
Դեպքի վայրում են գտնվում ՆԳՆ ՓԾ տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Կամո Ցուցուլյանը, փ/ծ տնօրենի տեղակալներ՝ փ/ծ գնդապետ Տ․ Պետրոսյանը, փ/ծ գնդապետ Դ․ Սարգսյանը,  Փրկարար ծառայության և Երևան քաղաքի այլ պաշտոնատար անձինք։

Обрушилась подпорная стена на реке Вохчаберд в Ереване, затоплены дома и улицы
4 мая, в 00:00, в национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что в результате повышения уровня реки возле одного из зданий в ереванском квартале Нор Ареш обрушилась подпорная стена, вследствие чего затопило близлежащие дома.
Как сообщает Спасательная служба министерства внутренних дел Республики Армения, на место происшествия выехала спасательная группа центра по осуществлению спасательных работ особого назначения СС МВД.
Выяснилось, что обрушилась подпорная стена на реке Вохчаберд, вследствие чего затопило близлежащие дома и улицы.
Спасатели с применением предоставленной мэрией Еревана спецтехники проводят работы по очистке русла канала.
На месте происшествия находятся представители руководства Спасательной службы МВД Армении, а также мэрии.