Սա քաղաքականությո՞ւն է, սա ընդդեմ նվաստացման պայքար է. Մրո
«Այս քայլերթը բնական է ստացվել, ոչ մի սարքած բան չկա»,- լրագրողներին ասաց Կիրանցից դեպի Երևան քայլերթին միացած Հայաստանի վաստակավոր արտիստ Արսեն Գրիգորյանը՝ Մրոն։
Նա նշեց, որ Կիրանցի, Տավուշի ժողովուրդն իր բողոքի ձայնն է բարձրացրել ընդդեմ ապօրինի, հակապետական, հակահայկական ծրագրի՝ սահմանազատման։
«Հիմա բոլորս հավաքվել ենք այդ գործընթացը կասեցնելու համար։ Օր-օրի շատանում են երթի մասնակիցները, բոլորը ճշմարտության պահանջի հետևից են գնում»,- ասաց երգիչը։
Դիտարկամը՝ մշակույթի շատ գործիներ ասում են, որ իրենք քաղաքականությամբ չեն զբաղվում, Մրոն ասաց. «Սա քաղաքականությո՞ւն է։ Իրենք թող գային, տեսնեին, թե մեր կիրանցի երեխաներն ասֆալտի  վրա նստած և 96-ամյա տատիկը դուրս են եկել իրենց իրավունքների պաշտպանության համար։ Սա ի՞նչ քաղաքականություն է։
Սա ազգային, նաև համամարդկային պայքար է։ Մարդն այսպես նվաստացած  չպետք է ապրի։ Սա ընդդեմ նվաստացման պայքար է, սա հանուն ճշմարտության, հանուն հայի, Հայաստանի, հայրենիքի ու Աստծո պայքար է»։

Певец Арсен Григорян: Разве это политика? Это борьба против унижения
«Это шествие началось естественным образом, здесь нет ничего инсценированного», – сказал журналистам Заслуженный артист Армении Арсен Григорян (Мро), присоединившийся к шествию движения «Тавуш во имя Родины» под руководством предстоятеля Тавушской епархии ААЦ, архиепископа Баграта Галстаняна из Киранца в Ереван.
Он отметил, что жители Киранца и Тавуша подняли голос протеста против незаконного, антигосударственного, антиармянского плана –  т.н. делимитации границы.
«Теперь мы все собрались, чтобы остановить этот процесс. День ото дня число участников шествия увеличивается, все следуют за требованием торжества истины», – сказал певец.
На замечание о том, что многие деятели культуры заявляют, что не занимаются политикой, Арсен Григорян указал: «Это политика? Приехали бы и посмотрели, как киранские дети, 96-летняя бабушка вышли защищать свои права. Какая это политика?
Это национальная, общечеловеческая борьба. Человек не должен жить так униженно. Это борьба против унижения, это борьба во имя истины, армянской идентичности, Армении и Господа Бога».