Իմպիչմենտի գործընթացը և անհնազանդության ակցիաները վաղվանից սկսում ենք․ Բագրատ Սրբազան
«Խորհրդարանական երկու խմբակցությունների հետ խոսեցինք։ Նրանք պատրաստ են բոլոր պատգամավորական կազմով առաջիկա օրերին խորհրդարան մտնելու իմպիչմենտի գործընթացը սկսելուն։ Բայց, գիտեք, որ 20 ձայն մոտավորապես պակասում է։ Վաղվանից առավոտ ժամը 10։00-ին բոլոր հնարավոր վայրերում խաղաղ անհնազանդության գործողություններ ենք անցկացնելու։ Դիմում եմ ուսանողությանը, բուհերին, այն գործարարներին, որոնց համար փողը գերագույն արժեք չէ, դասադուլ անելու, առանց որևէ ագրեսիայի, երկու-երեք օր։ Մարզերում ևս գործողությունների շարք ենք սկսելու։ Ժողովուրդ ջան, տագնապ էին դրել,թե ժողովուրդը գնացել է տուն, ձեզ չեն հավատում մարդիկ, լույսերը վառեք»,- հայտնեց Սրբազանը։
Ներկաները սկսեցին վանկարկել՝ «Նիկո՛լ, հեռացիր»։
«Ես այս գիշեր մնալում եմ, որքան պետք լինի կմնամ, ովքեր ցանկանում են մնալ, թող մնան։ Ովքեր ցանկանում են գնալ, թող գնան, բայց պայմանով՝ առավոտյան ժամը 10-ին ներկա լինել, գնալու ենք սուրճ խմելու։Վստահ ասում եմ՝ մեր ուզածը լինելու է։ Ես հավես չունեմ ամիսներով փողոցներում լինելու, 7-10 օր ամենաշատը, ժողովուրդ ջան։ Ոչ ման գալ, ոչ պտտել աջ ու ձախ, կոնկրետ գործողությունները կանենք ու արդյունքը կստանանք, միայն թե միասին»,- շարունակեց Սրբազանը։

Архиепископ Баграт Галстанян: Начинаем процедуру импичмента Пашиняна в парламенте, а с утра – акции неповиновения
«Мы начинаем процедуру импичмента в парламенте», – в ходе многотысячного митинга на площади Республики в Ереване заявил глава Тавушской епархии ААЦ архиепископ Баграт Галстанян, возглавляющий гражданское движение «Тавуш во имя Родины».
Глава Тавушской епархии ААЦ архиепископ Баграт Галстанян в Yerevan Place Hotel провел обсуждение депутатами от фракций «Армения» и «Честь имею». После обсуждения он сообщил: «С двумя парламентскими фракциями мы побеседовали, они готовы в полном составе в ближайшие дни войти в парламент – запустить процесс импичмента. Но вы знаете, что около 20 голосов не хватает».
«Завтра с 10:00 во всех возможных местах начинаем мирные акции неповиновения. Обращаюсь к студентам, вузам и всем предпринимателям, для которых деньги не являются высшей ценностью, присоединиться к студенческой и рабочей забастовке. Без какой-либо агрессии. 2-3 дня буквально. В областях также начинаем серию акций», – сказал архиепископ Баграт Галстанян.
При этом архиепископ заявил о своем намерении провести ночь на площади Республики.
«Я остаюсь на ночь, останусь столько, сколько необходимо. Кто хочет остаться, пусть остаются. Кто хочет, пусть отправится домой, но при условии, что они будут присутствовать здесь в 10 – пойдем пить кофе. Уверен, что мы получим то, что хотим. У меня нет желания находиться на улице месяцами, максимум 7-10 дней. Мы не будем затягивать, предпримем конкретные действия и добьемся результата, но только вместе», – отметил он.