Արցախի նախագահն այցելել է Եռաբլուր
Այսօր «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն է այցելել Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը՝ հարգանքի տուրք մատուցելու հանուն հայրենիքի պաշտպանության նահատակված հայորդիների հիշատակին:
Նրան ուղեկցել են Արցախի կառավարության անդամներ, Արցախի Ազգային ժողովի պատգամավորներ, հոգևորականներ՝ Արցախի թեմի առաջնորդ  Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը, Դադիվանքի վանահայր, «Եռաբլուր»-ի Սուրբ Վարդան եկեղեցու քահանա Տեր Հովհաննեսը։
«Եռաբլուրում» հնչել է տերունական աղոթք:
Նշենք, որ Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարությունը, Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, այցելել է «Հաղթանակի» զբոսայգի։

Президент Арцаха посетил воинский пантеон «Ераблур»
Утром 9 мая воинский пантеон «Ераблур» посетил президент Республики Арцах (НКР) Самвел Шахраманян – воздать дань уважения памяти сыновей армянского народа, павших при защите Родины.
Его сопровождали члены правительства Арцаха, депутаты Национального собрания Арцаха, священнослужители, в том числе настоятель Дадиванка отец Ованес.
Отметим, по случаю отмечаемого сегодня, 9 мая, Праздника Победы и мира Никол Пашинян в сопровождении Алена Симоняна и членов исполнительной власти посетил парк «Победы».