Նայեցի սրբազանի աչքերին, ասացի՝ հավատում եմ Ձեզ,եթե խաբնվեմ, կկորցնեմ հավատը մարդկության նկատմամբ․ Անաիս Սարդարյան
Դերասանուհի Անաիս Սարդարյանը Հանրապետության հրապարակի դեմահարթակ դուրս է եկել համպատրաստի, ասում է՝ տեղյակ չի եղել, որ խոսելու է։
«Ես Անաիսն եմ Սարդարյան, հասարակ մահկանացու, բայց՝ հայ։ Հայ եմ ժողովուրդ, հայկակա՜ն։ Այստեղ ներկա մարդկանցից գիտեն, որ ես երբեք չեմ մասնակցել ոչ մի հավաքի, ինչու չեմ մասնակցել, ասեմ՝ որովհետև հավատ չեմ տեսել այն մարդկանց աչքերին որոնք խոսել են։ Կիրանց գնացի, նայեցի սրբազանի աչքերին, ասացի՝ հավատում եմ ձեզ,եթե խաբնվեմ, կկորցնեմ հավատը մարդկության նկատմամբ։ Սրբազանը չի ստում, ասեմ ովքեր են ստում։ Մարդիկ, որոնք առաջին օրն ասացին,թե այստեղ հավաքված են «նարկոբարոններ» և «կրիմինալներ», դա ճի՞շտ է»,- ասաց Սրդարյանն ու պատասխանը ստացավ՝ ոչ։
«Բա ինչու են մեզ անվանում «նարկոբարոններ» , իմ ազգին անվանում «լափամանից լափողներ» այն մարդիկ, որոնք սուտ են խոսում։ Դուք չպետք է մնաք հենց նրա համար, որ ես 70 հազար արցախցու օգնություն անելով, դուք անարգանքի մատնեցիք իմ ամբողջ արածը , գցեցիք ոտքի տակ ինձ, կամավորներիս ու ժողովրդին»,- նշեց նա։

Анаис Сардарян: Посмотрела в глаза архиепископу Баграту Галстаняну, сказала – я верю Вам, если обманусь – потеряю веру в человечество
20:48 10/05/2024
Актриса Анаис Сардарян вышла на трибуну площади Республики в Ереване неподготовленной. По ее словам, она не знала, что будет выступать.
«Я – Анаис Сардарян, простая смертная, но армянка. Я армянка, народ, армянская! Из присутствующих здесь людей знают, что я никогда не участвовала ни в одном собрании. Почему я не участвовала? Потому что я не видела веры в глазах выступавших людей. Отправилась в Киранц, посмотрела в глаза архиепископу, сказала: я верю Вам, если обманусь –потеряю веру в человечество.
Архиепископ не лжет, позвольте мне сказать вам, кто лжет. Лгут люди, которые в первый же день сказали, что здесь собрались "наркобароны" и "преступники". Разве это правда?» – спросила Сардарян и получила отрицательный ответ.