Սպասում ենք ձեզ Հայաստանում. Բագրատ սրբազանի կոչը` սփյուռքահայերին
«Շատ ուրախ եմ, որ դուք ձեր անհամաձայնությունն եք հայտնում Հայաստանի կառավարության ձեռնարկած գործունության նկատմամբ, որով մեր հայրենիքի տարածքներից միակողմանի զիջումներ են տեղի ունենում մեր թշնամուն՝ այս պարագայում Տավուշում, հետագայում Սյունիքում, Գեղարքունիքում, Ջերմուկում։ Մենք նույնիսկ չգիտենք, թե որտեղ է սահմանփակվելու այս ամբողջ ընթացքը»,-նշում է Սրբազանը։
Նա կոչ է անում միանալ պայքարին աջակցող հանրահավաքներին, որը կլինի ամենուր՝ հյուսիսից հարավ, արևմուտքից արևելք, որով մեծ ուժ ու եռանդ են հաղորդելու հայաստանաբնակ քույրերին ու եղբայրներին, այս շարժմանը։
«Սա մեզ համար ստի ու ճշմարտության պայքար է, ես առավել քան համոզված եմ, որ ճշմարտությունը պետք է հաղթի, ճշմարտության հաղթանակով մենք բոլորս կազատագրվենք, լինի դա Սփյուռքում, թե Հյասատանում։
Դուք էլ մոլորված ու խոցված վիճակում եք գտնվում, որքան ապաքինվի հայրենիքը, այնքան ու ավելի ապաքինում կստանաք դուք։ Շնորհակալ եմ ձեզ, աստված օրհնի ձեզ, և սպասում ենք Հայաստանում՝ ազատագրված ու հաղթանակած Հայաստանում»,-ասում է նա։

Ждем вас в Армении. Обращение архиепископа Баграта Галстаняна к армянам Диаспоры
Предводитель Тавушской епархии ААЦ архиепископ Баграт Галстанян обратился с видеообращением к соотечественникам, проживающим в Диаспоре.
«Очень рад, что вы выражаете свое несогласие с деятельностью правительства Армении, которое в одностороннем порядке уступает территории нашей Родины врагу, в данном случае – в Тавуше, а затем и в Сюнике, Гегаркунике, Джермуке. Мы даже не знаем, на чем остановится весь этот процесс», – отметил архиепископ.
Он призвал присоединиться к митингам в поддержку борьбы повсюду, с севера на юг, с запада на восток, что придаст большую силу и энергию этому движению, живущим в Армении братьям и сестрам.
«Для нас это битва лжи и истины, я более чем убежден, что истина должна победить, с торжеством мы все освободимся, будь то в Диаспоре или Армении.
Вы тоже находитесь в потерянном и уязвимом состоянии, с исцелением Родины исцеление получите и вы. Благодарю вас, храни вас Бог, и мы ждем вас в Армении – в освобожденной и победившей Армении», – отметил он.