Տավուշը հանուն հայրենիքի. Այս ամենը գործող իշխանությունների և նրա ղեկավարների վախերի դրսևորման լավագույն ցուցիչն է
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
««Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման մայիսի 14-ի հայտարարությունից հետո գործող իշխանությունները տագնապի մեջ են:
Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի դահլիճ Նիկոլ Փաշինյանի մուտքը ապահովելու համար փոքր կենտրոնում սահմանափակվում է քաղաքացիների տեղաշարժը և մեքենաների երթևեկությունը:
Մենք տեղեկություններ ունենք, որ խոչընդոտվում է անգամ Ազատության հրապարակի հարակից տարածքների սրճարանների աշխատանքը:
Այս ամենը գործող իշխանությունների և նրա ղեկավարների վախերի դրսևորման լավագույն ցուցիչն է:
Մեր կողմից այս ակցիայի կազմակերպումը հետապնդում է մեկ պարզ նպատակ` ցույց տալ ամբողջ աշխարհին, տարբեր երկրներից Հայաստան ժամանած հյուրերին, որ ՀՀ վարչապետը տարածքներ հանձնելու համար երկրում լեգիտիմություն չունի, իսկ քաղաքում տեղաշարժվելու համար ստիպված է կուտակել ոստիկանական զորքեր:
Իշխանություններն իրենց վարքով օգնում են մեզ հասնել մեր նպատակին: Ուստի ևս մեկ անգամ կոչ ենք անում մեր բոլոր հայրենակիցներին այսօր ժամը 15:30-ին լինել նշված վայրերում և խաղաղ երթով շարժվել Ազատության հրապարակ՝ անհամաձայնություն արտահայտելու նպատակով:

The Tavush for the Homeland protest movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan has denounced the Armenian authorities for plans to restrict the movement of people and vehicles in central Yerevan for an event on the sidelines of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) annual meeting.
Prime Minister Nikol Pashinyan is expected to address the EBRD Board of Governors’ opening session at Yerevan’s Opera House on Wednesday.
The Tavush movement has called for a rally in Liberty Square outside the Opera House at 4 p.m. to again protest against Pashinyan’s decision to unilaterally cede territories to Azerbaijan.
“Some reports suggest that the work of cafes adjacent to Liberty Square is also being suspended. All this best indicates the fears of the Armenian ruling regime and its leader,” the movement said in a statement.
“The rally is aimed at showing the whole world and the guests arriving in Armenia from different countries that the Armenian prime minister has no legitimacy in the country to surrender territories and has to rely on large police forces to move around the city,” reads the statement.
The Tavush protest movement again urged supporters to begin marching to Liberty Square for the rally from four locations, including the Martiros Saryan Park, Yerevan Conservatory Park, St. Anna Church yard and Northern Avenue.