Մայիսի 26-ին կլինի մեր կարևոր հանրահավաքը. Բագրատ Սրբազան
Մշակութային գործիչների հետ հանդիպմանը ՀԱԵ Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանն առաջարկեց մտավորականներին՝ ցանկանցողները խումբ կազմեն և այցելել Տավուշի մարզ՝ Կիրանց՝ բնակիչներին  աջակցելու համար, նաև այլ մարզեր։
Բագրատ Սրբազանը հայտարարեց, որ հաջորդ շաբաթ ևս ունենալու են  հանդիպումներ, իսկ մայիսի 26-ին կլինի կարևոր հանրահավաք։
«Հաջորդ շաբաթ կունենանք տարբեր հանդիպումներ, կիրակի՝ մայիսի 26-ին, կլինի մեր կարևոր հանրահավաքը։ Ամսի 27-ին կմեկնարկեն մեր կոնկրետ նախաձեռնությունները»,- հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը՝ ընդգծելով, որ մայիսը լավ ամիս է։

Архиепископ Баграт Галстанян: 26 мая состоится важный митинг
Возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» предстоятель Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископ Баграт Галстанян в субботу, 18 мая, на встрече с деятелями культуры в Ереване предложил: желающие могут сформировать группу и посетить Тавушскую область – для поддержки жителей села Киранц.
Архиепископ Баграт Галстанян сообщил также: в течение следующей недели также планируются встречи, а 26 мая состоится важный митинг.
«В течение следующей недели мы проведем различные встречи. В следующее воскресенье, 26 мая, состоится наш важный митинг. А с 27 мая будет дан старт нашим конкретным инициативам», – отметил он.