Այսօրվանից Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանին Տավուշի հատվածում սահմանապահներ են տեղակայվում․ ԱԱԾ
Այսօրվանից Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերը պաշտոնապես ստանձնում են Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի Տավուշի մարզի Բերքաբեր բնակավայրի 1,9 կմ, Ոսկեպար և Բաղանիս բնակավայրերի 4,9 կմ հատվածների պահպանությունը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ Ազգայն անվտանգության ծառայությունից։
«Պետական սահմանի Կիրանց բնակավայրի 5,8 կմ հատվածի պահպանությունը, մինչև 2024 թվականի հուլիսի 24-ը, կիրականացվի անցումային սխեմայով:
Միևնույն տրամաբանությամբ, Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից սահմանային հանդիպակաց հատվածների պահպանությունը սույն թվականի մայիսի 24-ից իրականացվելու է Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանապահ ծառայության ստորաբաժանումների կողմից»,- նշում են ԱԱԾ-ից։

Armenia is pulling back its troops from the border areas in Tavush Province and deploying border guards there.
In a statement on Friday, the National Security Service (NSS) said Armenia’s border guards were officially taking over the protection of border sections near the villages of Berkaber (1.9 km), Voskepar and Baghanis (4.9 km) in Tavush Province.
“The protection of the 5.8-km border stretch near the settlement of Kirants will be carried out under a transition scheme until July 24,” the NSS said.
“Similarly, starting from May 24, the protection of the opposite border areas will be carried out by units of Azerbaijan’s State Border Service,” reads the statement.