Լրագրող Անի Գևnրգյանին Բաղանիunւմ Փաշինյանի անվտանգnւթյան աշխատակիցները nւժի կիրառմամբ hեռացնում են դպրոցից
Լրագրող Անի Գևnրգյանին Բաղանիunւմ Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգnւթյան աշխատակիցները nւժի կիրառմամբ hեռացնում են դպրոցից։
«Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգության աշխատակիցները ուժի կիրառմամբ ինձ հեռացրին դպրոցի տարածքից, ուր մտել էի անխոչընդոտ։ Մտել էի հանգիստ, պատսպարվում է անձրևից, նույնիսկ չէի մտել այն սենյակ, որտեղ պետ է հանդիպումը տեղի ունենար»,- պատմում է Անի Գևորգյանը;
Նշենք, որ այսօր Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Բաղանիս։
«Այստեղ հանդիպում է որոշ բնակիչների հետ՝ տպավորություն ստեղծելով, որ այստեղ իրեն գրկաբաց են ընդունում »,- ասում է Ա.Գևորգյանը։

Prime Minister Nikol Pashinyan's bodyguards on Saturday forced journalist Ani Gevorgyan to leave the school in the border village of Baghanis in Armenia's Tavush Province.
Pashinyan travelled to Baghanis to meet with local residents following the demarcation of its border section with Azerbaijan.
"Nikol Pashinyan's bodyguards forcibly removed me from the school, where I had entered without any obstacles. I sought to shelter from the rain and did not even go to the room where the meeting was to take place," the journalist said.
"He is meeting with some of local residents to give the impression that he is welcomed here with open arms," Gevorgyan added.