Ցուցուլյան. Ունենք մեկուսացված բնակավայրեր Ալավերդիի շրջանում
«Այս պահին տարհանված ունենք 429 բնակիչ, որից երկուսը հղի կանայք են»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն– ՆԳ նախարարի տեղակալ  Կամո Ցուցուլյանը՝ խոսելով Դեբեդ գետի՝ հունից դուրս գալու հետևանքով առաջացած ավերածությունների ու հետևանքների մասին։
Նա նշեց, որ տարհանվածների մեծ մասը գտնվում են իրենց հարազատների տներում, հրաժարվել են իրենց կողմից առաջրկված աջակցությունից։
«Պոմպերի միջոցով իրականացնում ենք ջրահեռացում, ճոպանների միջոցով ապահովում ենք սնունդի մատակարարումը։ Ունենք մեկուսացված բնակավայրեր Ալավերդիի շրջանում, փրկարար ծառայության մեքենաների միջոցով սնունդ ու առողջապահական պարագաներ կտեղափոխենք այդ բնակավայրեր»,-ասաց Ցուցուլյանը։
Նրա խոսքով, այս պահին էլ իրականացվում են որոնողափրկարարական աշխատանքներ, հաստատվել է չորս զոհի մասին տեղեկատվությունը։
«Հինգերորդ անհետ կորածի մասին մասամբ հերքվում է, աշխատանքներ են տարվում հերքման ուղղությամբ»,-ասաց նա։

Камо Цуцулян: У нас есть изолированные населенные пункты в районе Алаверди
На данный момент из зоны бедствия на севере Армении эвакуированы 429 человек, среди них 2 беременные женщины, сказал в беседе с журналистами 27 мая директор Спасательной службы–замглавы МВД Армении Камо Цуцулян, коснувшись последствий разлива реки Дебед в Лорийской области РА.
Он отметил, что большинство эвакуированных находятся в домах своих родственников, они отказались от предложенной им помощи в этом вопросе.
«С помощью насосов выкачиваем воду, обеспечиваем продовольственное снабжение. У нас есть изолированные населенные пункты в районе Алаверди, в эти населенные пункты мы будем доставлять продукты питания и медикаменты на автомобилях Спасательной службы», –  указал Цуцулян.
По его словам, поисково-спасательные работы продолжаются, подтверждена информация о четырех погибших.