«Քիչ առաջ հայտնաբերվել է անհայտ կորած անձանցից մեկը, աղետի հետևանքով արդեն ունենք 4 զոհ»,-այդ մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՏԿԵ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Գնել Սանոսյանը:
Նա նշել է, որ ջրհեղեղի հետևանքով ընդհանուր առմամբ մոտ 17 կամուրջ է փլվել։
«Դրանց մի մասը համայնքային նշանակության փոքր կամուրջներ են, բայց առնվազն 5-6 կամուրջ ունենք, որ բավականին խոշոր կամուրջներ են, և մեզանից մեծ ջանք ու ժամանակ կպահանջվեն դրանց վերականգնման համար»,-ասել է նա՝ ավելացնելով, որ կամուրջների փլվելը ստեղծել է լուրջ կապի խնդիր մի շարք բնակավայրերի հետ:
Նրա խոսքով, Դեբեդ գետի մակարդակն իջել է, ինչը հնարավորություն է տալիս պոմպերի միջոցով բակեր լցված ջուրը տեղափոխել գետ։

На севере Армении в зоне стихийного бедствия обнаружено тело одного из пропавших без вести. Таким образом, число погибших увеличилось до 4, сообщил в беседе с журналистами сегодня, 27 мая, министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян.
Он отметил также, что в результате наводнения в Армении разрушено 17 мостов.
«Часть из них – небольшие мосты общинного значения, но у нас есть, как минимум, 5-6 довольно крупных мостов, для восстановления которых потребуется много сил и времени», – сказал Саносян, добавив, что обрушение мостов создало серьезную проблему для сообщения с рядом населенных пунктов.
По словам Саносяна, уровень воды в реке Дебед начал снижаться, что позволит с помощью насосов перенести воду из дворов в реку.