Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ, ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն - ներքին գործերի նախարարի տեղակալ, փրկարարական ծառայության գնդապետ Կամո Ցուցուլյանին շնորհվել է փրկարարական ծառայության գեներալ-մայորի կոչում:
Արձագանքելով տեղի ունեցածին՝ տեղեկատվական անվտանգության հարցերով փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.
«ԱԻՆ-ը լուծարվել է դեռ անցյալ տարվա ամռանը։ Փրկարար ծառայությունը միացրել են ՆԳՆ-ին, իսկ ծառայության պետ նշանակել կադրային ոստիկան Կամո Ցուցուլյանին, ով նաև Նիկոլի զեմլյակն է։
Մնացած եզրակացություններն ինքներդ արեք»։
Ցուցուլյանը ծնվել է 1973թ. Իջևան քաղաքում։ Հայրենակցի պաշտոնի գալուց հետո՝ 2021-2023 թվականներին եղել է ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ։
2020-2021 թվականներին զբաղեցրել է ՀՀ ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության պետի պաշտոնը։ իսկ մինչ այդ, 2013-2020 թվականներին` ՀՀ ոստիկանության Տավուշի մարզային վարչության պետի օպերատիվ գծով տեղակալ է եղել։

Решением Никола Пашиняна, директору Спасательной службы–замглавы МВД Армении Камо Цуцуляну присвоено звание генерал-майора Спасательной службы.
В этой связи эксперт по вопросам информационной безопасности Карен Вртанесян на своей странице в соцсети Facebook написал:
«Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении было упразднено еще летом прошлого года. Спасательную службу объединили с МВД, а начальником службы назначили кадрового полицейского Камо Цуцуляна, который также является земляком Никола.
Остальные выводы оставляю вам».
Камо Коляевич Цуцулян родился 2 января 1973 года в городе Иджеван. После прихода к власти в Армении Никола Пашиняна, в 2021-2023 гг., занимал должность замначальника Полиции РА.
29.11.2013-19.06.2020 гг. Цуцулян – замначальника Тавушского областного управления Полиции Армении. С 19.06.2020 года являлся начальником Араратского областного управления Полиции Армении.