Այս շարժումը դերասանների, դիտորդների համար չէ, կհանդիպենք 19։00-ին. Բագրատ Սրբազան
Բագրատ Սրբազանի առաջնորդած երթը Արտաքին գործերի նախարարությունից վերադարձավ Սուրբ Աննա եկեղեցի, որտեղ նա տեղեկացրեց, որ այդ ընթացքում ոստիկանության բաժանմունքներ են տարվել 26 քաղաքացի, այդ թվում երկու սարկավագ։
Սրբազանը նաև տեղեկացրեց, որ նրանցից մեկը և ևս մեկ քաղաքացի մարմնական վնասվածնքերով գտնվում են հիվանդանոցում։
«Սև բերետները տեխնիկա ունեն, նայում են աչքերիդ ու ոտքով խփում․ որ բռնում ու ասում ես՝ խելոք մնա, վախենում են, ամենավերջին աստիճանի, ես էդքան վախեցած աչք չեմ տեսել իմ կյանքում»,- ասաց Սրբազանը:
Դիմելով ժողովրդին՝ նա Կոչ արեց ավելի միաբանվել. «Այս շարժումը դերասանների, դիտորդների համար չէ, փայլուն կոշիկներն ու շապիկները այս շարժման համար չեն»։
Սրբազանը նաև հայտնեց, որ ավելի հանգամանալից ելույթով հանդես կգա այսօր ժամը 19։00՝ Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում։

Архиепископ Баграт Галстанян: Это движение не для актеров, не для наблюдателей
Участники шествия во главе с лидером движения «Тавуш во имя Родины», архиепископом Багратом Галстаняном от здания министерства иностранных дел Армении вернулись во двор церкви Сурб Анна (Святой Анны) в Ереване.
Здесь он сообщил, что во время акции протеста, проходящей возле здания министерства иностранных дел Армении, полиция подвергла приводу 26 человек, в том числе 2 дьяконов. Один из них, а также один участник акции с телесными повреждениями находятся в больнице.
«У «черных беретов» (спецназ Полиции РА.  – Ред.) такая техника: они смотрят тебе в глаза и наносят удар ногой. Когда же хватаешь их и говоришь – веди себя хорошо, пугаются до глубины души. Такого количества испуганных глаз я в жизни не видел», – сказал архиепископ.
Обращаясь к народу, он призвал к большему единству: «Это движение не для актеров, наблюдателей, блестящие туфли и рубашки не для этого движения».
Архиепископ Баграт Галстанян сообщил также, что более подробно выступит сегодня, в 19:00, во дворе церкви.