Ոստիկանությունն ուժով հեռացնում է բողոքի ակցիայի մասնակիցներին ԱԳՆ շենքի մոտից
Բազմաթիվ ոստիկաններ միանգամից հարձակվեցին ԱԳ նախարարության շենքի դիմաց խաղաղ անհնազանդության ակցիա իրականացնողների վրա, որոնց թվում կան ԱԺ պատգամավորներ, զոհվածների ծնողներ, կանայք։
Ոստիկանները հրում են աստիճանների վրա կանգնած մարդկանց, գետնին տապալում, պատռում մարդկանց շորերը։
«Չեք մարսելու, Արարատ Միրզոյան, այ վախկոտ։ Վահե Ղազարյան, պատասխան ես տալու»,-արձագանքեց իրավիճակին Բագրատ Սրբազանը, ինչին ակցիայի մասնակիցներն արձագանքեցին վանկարկումներով՝ «հայ, հայրենիք, Հայաստան ու Աստված», «Սրբազան»։
Մինչ այս լարվածությունը ԱԺ պատգամավորները բանակցում էին ոստիկանապետի հետ, որ իրենց թույլ տան նախարարության շենք մուտք գործել։
«Հովհաննիսյան, ես գնում եմ Արարատ Միրզոյանին տեսնեմ, գնում եմ ականջից բռնեմ բերեմ ստեղ, ճամփես բացեք»,-դիմելով  Ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանին՝ ասաց ԱԺ պատգամավոր Արման Ղազարյանը։

Полиция с применением силы оттесняет участников акции от здания МИД Армении (прямая трансляция)
У здания МИД Армении начались столкновения между полицейскими и участниками мирной акции гражданского неповиновения, силы Полиции внезапно начали с применением непропорицональной силы подвергать приводу протестующих. Среди них – депутаты НС РА, родители павших в войне военнослужащих, женщины.
Полицейские толкают стоящих на лестнице людей, валят их на землю, рвут одежду.
«Это вам не сойдет с рук, Арарат Мирзоян, трус! Ваге Казарян, ответишь за все!» – отреагировал на происходящее возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян, его слова участники акции встретили скандированием «Армянин, Родина, Армения и Бог!»
До столкновения оппозиционные депутаты НС РА вели переговоры с начальником Полиции, чтобы их пропустили в здание внешнеполитического ведомства.
«Ованнисян, я намерен увидеться с Араратом Мирзояном, привести его сюда, откройте мне путь», – сказал депутат НС РА от фракции «Армения» Арман Казарян, обращась к начальнику Полиции Араму Ованнисяну.