«Փյունիկի» կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը հեռանում է ակումբի հետ երկուս ու կես տարի անցկացնելուց հետո: Ավարտվել է կողմերի միջև գործող պայմանագրի ժամկետը:
Այս մասին հայտնում են ակումբից ու մանրամասնում, Դաշյանը երևանյան թիմ էր տեղափոխվել 2022 թվականի ձմռանը: Նա մեր ակումբի հետ առաջին իսկ մրցաշրջանում դարձել է Հայաստանի չեմպիոն, ու 8 տարվա ընդմիջումից հետո առաջին անգամ հրավիրվել է Հայաստանի հավաքական ու մինչև օրս ազգային թիմի առանցքային խաղացողներից մեկն է: Պետք է հիշատակել Դաշյանի խփած գոլը Թուրքիայի հավաքականի հետ արտագնա խաղում:
Նույն տարվա եվրագավաթային շրջանում, Դաշյանը աստիճանաբար հավաքելով իր լավագույն մարզավիճակը, օգնել է մեր թիմին կարևոր հաղթանակներ տանել: Հենց Արտակի անվան դիմաց է գրանցված «Փյունիկի» պատմության առաջին գոլը եվրագավաթային մրցաշարի խմբային փուլում: Նա արտագնա խաղում գրավեց «Բազելի» դարպասը, երկրպագուները կհիշեն նաև կիսապաշտպանի` դաշտի կենտրոնից խփած գնդակը շվեդական «Կալմարի» դարպասը: 34-ամյա ֆուտբոլիստը նաև իր անունը գրեց մեր պատմության էջերում` խփելով «Փյունիկի» համար շատ կարևոր գնդակ «Շիրակի» հետ առաջնության որոշիչ խաղում, որից հետո մեր ակումբը դարձավ Հայաստանի 16-ակի չեմպիոն: Արտակն 2023/24 մրցաշրջանում նաև կրում էր ավագի թևկապը:
Դաշյանը, ընդհանուր առմամբ, 98 հանդիպում է անցկացրել նռնագույն մարզաշապիկով` դառնալով 15 գոլի ու 4 գոլային փոխանցման հեղինակ:
Շնորհակալություն ենք հայտնում Արտակին անձնվեր ելույթների համար ու հաջողություն մաղթում հետագա կարիերայում:

Полузащитник Артак Дашян покидаетфутбольный клуб «Пюник»
Полузащитник «Пюника» Артак Дашян покидает клуб. За «Пюник» он выступал 2,5 года. Его контракт с клубом завершился.
Дашян перешел в ереванскую команду зимой 2022 года. В первом сезоне с клубом он стал чемпионом Армении и после 8-летнего перерыва впервые был приглашен в национальную сборную Армении и до сих пор является одним из ее ключевых игроков.
«В еврокубковый период того же года Дашян постепенно набрал лучшую форму и помог нашей команде одержать важные победы. Именно Артак забил первый гол в истории «Пюника» в групповом этапе Кубка Европы. В выездном матче он забил гол в ворота «Базеля». Болельщики также помнят удар полузащитника с центра поля по воротам шведского «Кальмара». 34-летний футболист также вписал свое имя в историю клуба, забив очень важный гол для «Пюника» в решающем матче чемпионата против «Ширака», после чего наш клуб стал 16-кратным чемпионом Армении. Артак также носил капитанскую повязку в сезоне 2023/24.
Всего в гранатовой футболке Дашян провел 98 матчей, забив 15 голов и сделав 4 результативные передачи.
Мы благодарим Артака за его самоотдачу и желаем ему успехов в дальнейшей карьере», – говорится в сообщении клуба.