Դատախազությունը միջնորդում է կալանավորել Նարեկ Սամսոնյանին ու Վազգեն Սաղաթելյանին. ՈւՂԻՂ
Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ քրեական գործով հանրային մեղադրողը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրանց նկատմամբ կիրառված «վարչական հսկողություն» խափանման միջոցը փոխելու և 3 ամիս ժամկետով կալանք կիրառելու պահանջով։
Միջնորդության փաստական հիմքն այն է, որ ըստ դատախազի՝ Նարեկն ու Վազգենը խախտել են վարչական հսկողության պայմանները։ Պաշտպանության կողմը միջնորդության դեմ առարկում է։
Միջնորդության քննության համար դատարանը նշանակել է հրատապ նիստ հունիսի 3-ին ժամը 13:00-ին Երևան քաղաքի քրեական դատարանի Ավանի նստավայրում։

LIVE: Court hearing motion to re-arrest Vazgen Saghatelyan and Narek Samsonyan
The Criminal Court in Yerevan has started hearing a motion to re-arrest opposition activists Vazgen Saghatelyan and Narek Samsonyan for three months sought by the prosecutor.
The activists, who co-host the Imnemnimi podcast, were released on 21 May, two months after being detained on charges of “hooliganism” for using slur language to criticize Prime Minister Nikol Pashinyan and his government over their plans to cede territories to Azerbaijan.
The motion alleges that the activists have violated the pre-trial release terms by going live on social media.