Տղաներից որևէ դժգոհություն չունեմ. Ալեքսանդր Պետրակով
«Վերլուծել ենք մրցակցին, կարող եմ ասել, որ բավականին ուժեղ մրցակից է, սակայն ունի ինչպես ուժեղ, այնպես էլ թույլ կողմեր: Կփորձենք վաղն օգտագործել իրենց թույլ կողմերը»,- Սլովենիայի դեմ այսօր կայանալիք ընկերական խաղից առաջ տեղի ունեցած ասուլիսում ասել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը։
«Դիտել եմ Սլովենիայի հավաքականի խաղերը, գիտեմ, որ լավ թիմ ունեն, շատ արժանիորեն դուրս են եկել Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ հատված:
Մենք լավ հավաք ենք անցկացրել, չունեմ որևէ դժգոհություն տղաներից, նրանք կատարել են իրենց առջև դրված խնդիրները:
Մեր նպատակը լավ ֆուտբոլ ցուցադրելն է, լավ ստուգողական խաղ անցկացնելը: Լավ հնարավորություն է փորձարկելու ֆուտբոլիստներին, ստուգելու նրանց պատրաստվածությունը Ազգերի լիգայի սեպտեմբերյան խաղերից առաջ»,- ասել է Պետրակովը։

Александр Петраков: «Претензий к ребятам у меня нет»
«Мы проанализировали соперника, могу сказать, что он достаточно сильный, но у него есть как сильные, так и слабые стороны. Завтра мы постараемся использовать их слабости», – сказал 3 июня на пресс-конференции в преддверии сегодняшнего товарищеского матча Словения - Армения главный тренер национальной сборной Армении Александр Петраков.
«Я смотрел матчи сборной Словении, знаю, что у них хорошая команда, они заслуженно вышли в финал чемпионата Европы.
Тренировка прошла хорошо, претензий к ребятам у меня нет, они выполнили поставленные перед ними задачи.
Наша цель – показать хороший футбол, провести хороший контрольный матч. Это хорошая возможность просмотреть футболистов, проверить их физическую форму перед сентябрьскими играми Лиги наций», – отметил Александр Петраков.