Սյունիքի մարզպետը չհստակեցրեց, թե Ադրբեջանի հետ սահմանից արդյոք ռուս սահմանապահներն ամբողջությամբ են դուրս եկել
«Ռուս սահմանապահները, այնտեղից, որտեղ եկել էին 44-օրյա պատերազմից հետո, արդեն դուրս են եկել»,- ԱԺ-ում լրագրողներին հայտնեց Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը․
Նա ասաց, որ Ներքին Հանդում այլևս ռուս սահմանապահներ չկան։
Մարզպետը ասաց, որ չի կարող հստակ ասել, թե Ներքին Հանդից բացի մյուս տեղերից ողջ զորակազմն արդյոք դուրս եկել է, թե ոչ, քանի որ փուլերով են դուրս գալիս։
Ղուկասյանը հայտարարեց, որ եթե Բագրատ Սրբազանը որպես եկեղեցու սպասավոր գա Սյունքի մարզ, ապա կդիմավորի նրան, իսկ եթե քաղաքական ակցիայի շրջանակներում գա, ապա դեռ կորոշի դիմավորել, թե ոչ։

В Неркин Ханде сейчас нет российских пограничников – губернатор Сюника
«Российские пограничники уже ушли оттуда, где дислоцировались после 44-дневной войны», – сообщил журналистам в Национальном Собрании Армении губернатор Сюника Роберт Гукасян.
По его словам, в Неркин Ханде сейчас нет российских пограничников.
Гукасян отметил при этом, что не может с уверенностью утверждать, полностью ли пограничники покинули Сюник, так как процесс вывода осуществляется поэтапно.
Роберт Гукасян отметил также, что готов принять возглавляющего движение «Тавуш во имя Родины» архиепископа Баграта Галстаняна в Сюнике как священнослужителя.
«Но если вы говорите об акции, то момент должен наступить, только потом будет решение», - сказал он.