Այսօր թիրախում արցախցին է, հաջորդ օրը տավուշցին ու այդպես շարունակ. Աբրահամյան
«Իշխանությունն Արցախի դեմ հերթական նիկոլության շրջանակներում, երեկ փորձում էր ապօրինի բերման ենթարկել Արցախի նախագահի աշխատակազմի բալանսում գտնվող և նախագահին ուղեկցող մեքենան:
Արցախի սուբյեկտայնության և արցախցիների դեմ տարբեր մասշտաբի հակաբարոյական արշավներն այնքան կձգվեն, քանի իշխանության ղեկին անձինք են, ովքեր ողջ էության ատում են հայի տեսակը:
Այսօր թիրախում արցախցին է, հաջորդ օրը տավուշցին ու այդպես շարունակ և կրկնում եմ` սա կշարունակվի այնքան ժամանակ, քանի Հայաստանը չունի հայի օրակարգ ու առաջնահերթություն սպասարկող իշխանություն»:

Тигран Абрамян: Сегодня мишенью является арцахец, завтра будет тавушец и так далее
«В рамках очередного николизма против Арцаха власти накануне попытались незаконно задержать автомобиль, состоящий на балансе аппарата президента Арцаха и автомобиль, сопровождавший президента», – пишет на своей странице в социальной сети Facebook секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян.
«Антиморальные кампании различного масштаба против субъектности Арцаха и народа Арцаха будут продолжаться до тех пор, пока у руля власти лица, всей душой ненавидящие армян.
Сегодня мишенью является арцахец, завтра будет тавушец и так далее, и я повторяю: это будет продолжаться до тех пор, пока в Армении не будет власти, которая обслуживала бы армянскую повестку и приоритеты», – отметил он.