Գլենդելի քաղաքապետ Էլեն Ասատրյանը կժամանի Հայաստան
Գլենդելի քաղաքապետ Էլեն Ասատրյանը  հունիսի 11-20-ը կժամանի Հայաստան՝  մասնակցելու ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի կողմից կազմակերպված ԱՄՆ-Հայաստան Տեղական ժողովրդավարության ֆորումին։
Panorama.аm-ին քաղաքապետի գրասենյակից հայտնում են՝ Էլեն Ասատրյանը կժամանի պատվիրակությունից առաջ հունիսի 11-ի գիշերը:
Այցի նպատակն է զարգացնել երկկողմ հարաբերությունները, ուսումնասիրել տնտեսական հնարավորությունները և խթանել մշակութային և կրթական փոխանակումները Հայաստանի և Գլենդելի միջև և ոչ միայն:  Նա կայցելի Երևան, Գյումրի և, ինչպես նշվում է, եթե ժամանակը ների, նաև Կապան։
Այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ Հայաստանի տեղական ինքնակառավարման մարմինների պաշտոնյաների, լրատվամիջոցների, գործարարների և համայնքային կազմակերպությունների հետ:
Ասատրյանը կմասնակցի նաև Հայաստանի հետ հարաբերությունների ամրապնդմանը, քույր քաղաքների հարաբերություններին, ժողովրդավարությանը, արդյունավետ կառավարական կառույցներին, կայունությանը, առևտրին, զբոսաշրջությանը և տեխնոլոգիական գործընկերությանը նվիրված պանելներին և քննարկումներին:
Խոսելով առաջիկա այցի մասին՝ Էլեն Ասատրյանը նշել է.
«Ոգևորված եմ վերադառնալու իմ ծննդավայր Հայաստան՝ որպես Գլենդելի քաղաքապետ, որտեղ բնակվում է Հայաստանից դուրս հայերի ամենամեծ համայնքը, որը կազմում է մեր քաղաքի բնակչության մոտավորապես 40%-ը»։

Мэр города Глендейл (США) Элен Асатрян с 11 по 20 июня будет находиться в Армении для участия в конференции США - Армения, касающейся местной демократии и организованной Государственным департаментом США и исполнительными органами городов США.
Как сообщили Panorama.аm в офисе Асатрян, она прибудет в Ереван ночью 11 июня.
Целью визита является укрепление двусторонних отношений, изучение экономических возможностей и поддержка организации культурных и образовательных обменов между Глендейлом и Арменией.
Элен Асатрян посетит также Гюмри, возможно, и Капан, если позволит время.
В ходе визита мэр Глендейла проведет встречи с руководителями органов местного самоуправления Армении, бизнесменами и представителями СМИ и общественных организаций.
Элен Асатрян примет также участие в обсуждениях, касающихся укрепления связей с Арменией и с городами-побратимами Глендейла в Армении, демократии, устойчивого развития, торговли, туризма и технологического сотрудничества.
Касаясь предстоящего визита в Армению, Элен Асатрян подчеркнула, что она очень рада вернуться на Родину, в Армению, в качестве мэра Глендейла, где проживает самая большая в мире армянская община.