ՌԴ ԱԳՆ-ն հերքել է Վրաստանի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնման մասին լուրերը
ՌԴ ԱԳՆ-ն, մեկնաբանելով դիվանագիտական հարաբերությունները վերականգնելու ուղղությամբ Մոսկվայի և Թբիլիսիի աշխատանքի մասին վրացական ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունները, դրանք անվանել է «սուտ»։
«Իմաստ չենք տեսնում մեկնաբանել վրացական ընդդիմադիր ռեսուրսների կողմից շրջանառվող տարատեսակ կեղծ լուրերը», - Ռիա նովոստիին ասել են ՌԴ ԱԳՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ վրացական ընդդիմադիր mtavari.tv հեռուստաալիքը, հղում անելով իր աղբյուրին, գրել էր, որ Վրաստանի և Ռուսաստանի կառավարությունները ակտիվորեն աշխատում են դիվանագիտական հարաբերությունները վերականգնելու ուղղությամբ, իշխանությունները ծրագրում են Մոսկվայում Վրաստանի դեսպանատուն բացել և Թբիլիսին արդեն աշխատակիցներ է ընտրում դիվանագիտական ներկայացուցչությունում աշխատելու համար։

«Утка». В МИД РФ опровергли восстановление дипотношений с Грузией
В МИД России, комментируя РИА Новости сообщения грузинских СМИ о работе Москвы и Тбилиси по восстановлению дипотношений, назвали их "уткой".
"Не видим смысла комментировать разного рода "утки", тиражируемые грузинскими оппозиционными ресурсами", — заявили агентству в МИД России.
Перед этим грузинский оппозиционный телеканал "Мтавари архи" сообщил, что правительства двух стран якобы ведут активную работу по восстановлению дипотношений и открытию грузинского посольства в Москве. СМИ утверждало, что Тбилиси уже проводит отбор сотрудников для работы в диппредставительстве.