ԱՄՆ Պետքարտուղարի առաջին տեղակալը կայցելի Հայաստան
Պետքարտուղարի՝ կառավարման և ռեսուրսների հարցերով առաջին տեղակալ Ռիչարդ Վերման հունիսի 17-19-ը պաշտոնական այցով կժամանի Երևան, որտեղ կմասնակցի  Տեղական ինքնակառավարման օղակում ժողովրդավարության հարցերին նվիրված հայ-ամերիկյան համաժողովին, կհանդիպի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱՄՆ դեսպանությունից։
«Այս այցը վկայում է հայ ժողովրդի հետ երկկողմ կապերի հետագա ամրապնդման մեր մտադրության մասին։
Պետքարտուղարի առաջին տեղակալ Վերման կգլխավորի Կալիֆորնիա, Կանզաս, Միչիգան, Մոնթանա և Փենսիլվանիա նահանգների համայնքային և նահանգային պաշտոնյաներից կազմված պատվիրակությունը։ Նրան  կուղեկցեն Նահանգային ու քաղաքային դիվանագիտության հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Նինա Հաչիգյանը, որը ղեկավարում է պետքարտուղարության նորաստեղծ ենթազգային դիվանագիտության թիմը, և Կոմերցիոն ու բիզնես հարցերով   հատուկ ներկայացուցիչ Սառա Մորգենթաուն։
Պատվիրակությունը կհանդիպի հանրային և մասնավոր հատվածի և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ»,- հայտնում են դեսպանությունից։

U.S. Deputy Secretary of State Richard Verma to travel to Armenia
U.S. Deputy Secretary of State for Management and Resources Richard Verma will travel to Yerevan, Armenia from June 17-19 to participate in the U.S.-Armenia Local Government Forum on Democracy and to meet with Prime Minister Nikol Pashinyan and Foreign Minister Ararat Mirzoyan, the U.S. Embassy in Yerevan reported.
"This visit reflects our intention to further strengthen bilateral ties with the Armenian people," the embassy said.
Deputy Secretary Verma will lead a delegation of state and local officials representing California, Kansas, Michigan, Montana, and Pennsylvania. He will be accompanied by Special Representative for City and State Diplomacy Nina Hachigian, who leads the new subnational diplomacy team at the State Department, and Special Representative for Commercial and Business Affairs Sarah Morgenthau.
The delegation will engage across the public and private sector and with civil society organizations.