Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռիշի Սունակին
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Ռիշի Սունակին՝ ազգային տոնի առթիվ:
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի՝ Թագավոր Չարլզ երրորդի ծննդյան օրվա կապակ-ցությամբ։ Մաղթում եմ, որպեսզի գալիք տարիները Միացյալ Թագա¬վորության և բրիտանացի բարեկամ ժողովրդի համար նշանավորվեն խաղա¬ղությամբ, բարգավաճմամբ և շարունակական հաջողություններով։
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ մեր երկու երկրների միջև հարաբերությունները վերջին տարիներին դինամիկ զարգացում են ապրել՝ խարսխված ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության և մարդու իրավունքների պաշտպանության հիմնարար սկզբունքների վրա։
Այս համատեքստում առանձնահատուկ կարևորում եմ Միացյալ Թագավորության աջակցությունը Հայաստանում ընթացող լայնածավալ ժողովրդավարական բարեփոխումներին։
Հայաստանի կառավարությունը հանձնառու է խորացնել երկկողմ համագործակցությունը Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն ռազմավարական երկխոսու¬թյան ոգուն համահունչ՝ ի շահ մեր երկրների և բարեկամ ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և բարօրություն»։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Saturday sent a congratulatory message to UK Prime Minister Rishi Sunak on the occasion of the public holiday, his office reported. The message reads as follows:
"I heartily congratulate you and the friendly people of the United Kingdom on the occasion of the public holiday, the birthday of King Charles III. I wish the coming years to be marked by peace, prosperity and continued success for the United Kingdom and the friendly British people.
I am happy to note that the relations between our two countries have developed dynamically in recent years, anchored on the fundamental principles of democracy, rule of law and protection of human rights.
In this context, I attach particular importance to the support of the United Kingdom to the large-scale democratic reforms underway in Armenia.
The Armenian government is committed to deepening bilateral cooperation in line with the spirit of the Armenia-United Kingdom strategic dialogue for the benefit of our countries and friendly peoples.
Taking this opportunity, I wish you good health and prosperity and well-being to the friendly people of the United Kingdom."