Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռիշի Սունակին
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Ռիշի Սունակին՝ ազգային տոնի առթիվ:
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի՝ Թագավոր Չարլզ երրորդի ծննդյան օրվա կապակ-ցությամբ։ Մաղթում եմ, որպեսզի գալիք տարիները Միացյալ Թագա¬վորության և բրիտանացի բարեկամ ժողովրդի համար նշանավորվեն խաղա¬ղությամբ, բարգավաճմամբ և շարունակական հաջողություններով։
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ մեր երկու երկրների միջև հարաբերությունները վերջին տարիներին դինամիկ զարգացում են ապրել՝ խարսխված ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության և մարդու իրավունքների պաշտպանության հիմնարար սկզբունքների վրա։
Այս համատեքստում առանձնահատուկ կարևորում եմ Միացյալ Թագավորության աջակցությունը Հայաստանում ընթացող լայնածավալ ժողովրդավարական բարեփոխումներին։
Հայաստանի կառավարությունը հանձնառու է խորացնել երկկողմ համագործակցությունը Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն ռազմավարական երկխոսու¬թյան ոգուն համահունչ՝ ի շահ մեր երկրների և բարեկամ ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և բարօրություն»։

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Риши Сунаку по случаю Национального праздника страны.
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Соединенного Королевства по случаю национального праздника - Дня рождения короля Карла Третьего. Желаю, чтобы предстоящие годы были ознаменованы миром, процветанием и продолжительными успехами Соединенного Королевства и дружественного британского народа.
С радостью констатирую, что отношения между нашими двумя странами в последние годы динамично развиваются, основываясь на фундаментальных принципах демократии, верховенства закона и защиты прав человека.
В этом контексте придаю особое значение поддержке Великобритании проводимым в Армении широкомасштабным демократическим реформам.
Правительство Армении привержено углублению двустороннего сотрудничества в соответствии с духом стратегического диалога Армения-Соединенное Королевство на благо наших стран и дружественных народов.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья, а дружественному народу Соединенного Королевства - процветания и благополучия».