Երևանում հունիսի 17-ին, 19-21-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հունիսի 18-ին կեսօրից հետո սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ:
Մարզերում հունիսի 17-ին, 19-21-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 18-ին՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում՝ ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։

В Ереване 17 июня, в вечерние часы 19-21 июня в некоторых районах армянской столицы возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы ветер усилится до скорости 16-20 м/с.
После полудня 18 июня прогнозируются дожди и грозы, в отдельных районах города возможен также град.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Республики Армения, в областях республики 17 июня, а также 19-21 июня после полудня в отдельных районах, 18 июня преимущественно на всей территории Армении прогнозируются дожди и грозы, в отдельных районах осадки будут интенсивными, возможен и град.