«Իմնեմնիմիի գործով» ընթացող դատական նիստում հանրային մեղադրողը բացարկ հայտնեց դատավոր Արման Հովհաննիսյանին՝ հայտարարելով, որ դատավորն ունի կանխակալ վերաբերմունք։
Դատախազը որպես ասածի հիմնավորում նշեց, որ մեղադրյալներ Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ միջնորդության քննարկման ժամանակ, երբ Վազգեն Սաղաթելյանը փորձել է անդրադառնալ խափանման միջոցի իրավաչափության պայմաններից մեկին՝ վկանների վրա հնարավոր ազդեցությանը, դատավորն ընդհատել է Սաղաթելյանին ու ասել.
«Ի սկզբանե ասել եմ, հետո կհիմնավորի դատարանը, դա դատարանը հիմնավոր չի համարում, այդպիսի ռիսկ չի տեսնում, որպեսզի ժամանակ չծախսենք»։
Դատախազն ասաց, Քրեական դատավարության օրենսգրքի 311 հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված մեղադրյալների նկատմամբ խափանման միջոցի հարցի քննարկումը չավարտած, նախագահող դատավոր Հովհաննիսյանը նախապես արդեն ունեցել է ձևավորված վերջնական դիրքորոշում առ այն, որ երկու մեղադրյալների դեպքում բացառվում է վկաների վրա ազդեցություն գործելու հանգամանքը։
Նա խնդրեց՝ միջնորդությունը բավարարել։ Երկրորդ դատախազն ասաց՝ միանում է միջնորդությանն ամբողջությամբ։

Прокурор по делу «Imnemnimi» заявил отвод судье
В Уголовном суде Еревана сегодня, 18 июня, продолжаются предварительные слушания по делу оппозиционных деятелей, соавторов и ведущих подкаста «Imnemnimi» Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна.
Общественный обвинитель заявил отвод председательствующему судье Арману Ованнисяну,  обосновав это тем, что у последнего предвзятое отношение.
В качестве обоснования своих слов прокурор привел то, что в ходе рассмотрения ходатайства об изменении меры пресечения подсудимым Нареку Самсоняну и Вазгену Сагателяну, когда Вазген Сагателян пытался затронуть одно из условий правомерности меры пресечения (возможное воздействие на свидетелей), судья прервал Сагателяна со словами: «Я изначально сказал (суд это обоснует позже), что суд не считает это обоснованным, он не видит такого риска, не будем терять время».
Прокурор отметил: у председательствующего судьи Ованнисяна, еще до окончания рассмотрения вопроса меры пресечения в отношении подсудимых, предусмотренного частью 1 статьи 311 УПК, уже была сформирована окончательная позиция по поводу того, что в случае этих двух подсудимых исключено обстоятельство воздействия на свидетелей.
Обвинитель попросил удовлетворить ходатайство. Второй прокурор заявил, что полностью поддерживает ходатайство.։