Հայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի BRICS խաղերին
Հայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի Կազանում անցկացվող BRICS խաղերին՝ մրցաշարի գլխավոր մրցավարին փոխարինելու պատճառով։ «Матч ТВ»-ին տված հարցազրույցում ասել է մարմնամարզուհի Սիլվա Սարգսյանը։
Երեքշաբթի Սարգսյանը Telegram-ի իր ալիքում հայտարարել էր, որ չի մասնակցելու  BRICS խաղերին։
«Սկզբում գլխավոր մրցավար նշանակվեց Հայաստանի ներկայացուցիչը։ Հետո փոխեցին, հիմա էլ մրցույթի գլխավոր մրցավարը ադրբեջանցի է։ Այսպիսով, Հայաստանը չի մասնակցի:
Ինձ հրավիրել էին մասնակցելու «Երկնային շնորհ» ասոցիացիայի անունից, սակայն Հայաստանի սպորտի նախարարությունը պաշտոնական նամակ է ուղարկել, որում ասվում է, որ BRICS խաղերը 2024 թվականին նախատեսված չեն մրցումների օրացույցում»,- ասել է նա։
- Հայկական թիմի դուրս գալու հիմնական պատճառն այն էր, որ գլխավոր մրցավարը Հայաստանի ներկայացուցչից փոխարինվեց Ադրբեջանի ներկայացուցչի՞։

Гимнастка Сильва Саргсян рассказала, почему сборная Армении по художественной гимнастике снялась с Игр БРИКС
Сборная Армении по художественной гимнастике снялась с Игр БРИКС в Казани по причине замены главного судьи турнира, сообщила «Матч ТВ» армянская гимнастка Сильва Саргсян.
Во вторник Саргсян сообщила в Telegram‑канале, что не будет принимать участие в Играх БРИКС.
«Сначала главной судьей была назначена представительница Армении. Потом поменяли, и теперь главный судья соревнований из Азербайджана. Вот Армения и снялась.
Меня приглашали выступить от ассоциации «Небесная грация», но министерство спорта Армении прислало официальное письмо, где написано, что Игры БРИКС не запланированы на 2024 год в календаре соревнований».
— Главная причина снятия команды Армении в том, что заменили главного арбитра с представителя Армении на представителя Азербайджана?