Երևանում հունիսի 18-ին և 20-ին կեսօրից հետո սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։
Հունիսի 19-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20մ/վ արագությամբ: Հունիսի 21-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում հունիսի 18-ին և 20-ին՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում՝ ինտենսիվ, հունիսի 19-ին, 21-23-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է նաև կարկուտ։
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։

Ненастно практически во всех областях: синоптики рассказали о погоде в Армении
В Ереване 18 июня и после полудня 20 июня прогнозируются дожди и грозы, в отдельных районах города возможен также град.
В вечерние часы 19 июня в некоторых районах армянской столицы возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы ветер усилится до скорости 16-20 м/с.
21-23 июня ожидается погода без осадков.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Республики Армения, 18 июня и 20 июня преимущественно на всей территории Армении прогнозируются дожди и грозы, в отдельных районах осадки будут интенсивными.
19 июня, а также 21-23 июня после полудня в отдельных районах ожидаются кратковременные дожди и грозы, возможен также град.