Երեկոյան կարելի է մի փոքր զովանալ. Սուրենյան
«Այսօր երեկոյան կարելի է մի փոքր զովանալ»,- հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն տեղեկալ Գագիկ Սուրենյանը։
Հունիսի 20-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում՝ ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Հայաստանի տարածքում հունիսի 22-ին և 24-ին կեսօրից հետո, 21-ին և 23-ին գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ:
Երևանում ունիսի 20-ին կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ: Հունիսի 21-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Вечером можно будет немного охладиться: жителям Армении рассказали о погоде в четверг
Сегодня вечером можно будет немного охладиться. Об этом в соцсетях написал заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр , 20 июня преимущественно на всей территории Армении прогнозируются дожди и грозы, в отдельных районах осадки будут интенсивными, возможен также град.
А 22 июня и после полудня 24 июня, а также 21 июня, ночью и после полудня 23 июня в отдельных районах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы.
В Ереване после полудня 20 июня прогнозируются кратковременные дожди и грозы, в отдельных районах города возможен также град. Во время грозы ветер усилится до скорости 16-20 м/с. А 21-24  июня в армянской столице ожидается погода без осадков.