Մի քանի օր դադարեցվելու է ԿԲ բանկային հաշիվների կենտրոնացված ռեեստրի աշխատանքը
Հունիսի 21-ից՝ ժամը 16:00-ից մինչև հունիսի 24-ի ժամը 14:00-ը տեխնիկական աշխատանքների կատարման նպատակով դադարեցվելու է Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի բանկային հաշիվների կենտրոնացված ռեեստրի աշխատանքը:
ՀՀ կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ ռեեստրի աշխատանքի ժամանակավոր դադարեցմամբ պայմանավորված՝ հասանելի չեն լինի Ռեեստրից հարցման միջոցով տեղեկությունների ստուգմամբ աշխատող համակարգերի ծառայությունները, այդ թվում՝ հիփոթեքային վարկի սպասարկման համար վճարված տոկոսավճարների չափով վճարված եկամտային հարկի վերադարձման դիմումների ընդունման էլեկտրոնային համակարգը, ինչպես նաև զինծառայողների ապահովագրության ազգային հիմնադրամի կողմից դրոշմանիշային վճարների գումարների վերադարձման էլեկտրոնային համակարգը:

Будет приостановлена работа централизованного реестра банковских счетов Центробанка Армении
С 16:00 21 июня до 14:00 24 июня с целью проведения технических работ будет приостановлена работа централизованного реестра банковских счетов Центрального банка Армении.
Как сообщили в пресс-службе ЦБ, в связи с временной приостановкой работы реестра не будут доступны услуги систем, работающих с проверкой сведений через запрос из реестра, в том числе электронная система приема заявлений на возврат подоходного налога, уплаченного в размере процентных платежей, уплаченных за обслуживание ипотечного кредита, а также электронная система возврата грантовых платежей Национального фонда страхования военнослужащих.