Ոչ մեկ չգիտի՝ ինչ է կուլիսներում պայմանավորվել քպ վերնախավը և զիջողականության քաղաքականությունը որտե՞ղ և ե՞րբ է վերջանում. Աբրահամյան
09:48 24/06/2024
«Երբ քպ ղեկավարը հայտարարում է, որ սխալ է գործել` 2018-ին անկեղծ չասելով հանրությանը, որ Արցախը պետք է հանձնի, սա կրկնակի ողբերգության մասին է խոսում:
Այն, ինչ արեց քպ-ն Արցախի ու ՀՀ մի շարք բնակավայրերի նկատմամբ, ցավոք, արդեն սարսափելի իրականություն է:
Բայց միաժամանակ հարց է առաջանում` ունի՞ որևէ մեկը երաշխիք, որը վաղը, մեկ ամիս կամ  մեկ տարի հետո, ՀՀ հերթական տարածքը հանձնելիս Փաշինյանը չի ասի` գիտե՞ք, ես մեղավոր եմ, որ օրինակ` 2023 կամ 24 թվականին ձեզ չէի ասել, որ մեզ միայն Երևանն էլ բավարար է` ինքնիշխան, լեգիտիմ պետություն ունենալու համար:
Իրավիճակի ողջ աղետը նաև սրանում է, որ ոչ մեկ չգիտի, թե ինչ է կուլիսներում պայմանավորվել քպ վերնախավը և զիջողականության քաղաքականությունը որտե՞ղ և ե՞րբ է վերջանում»:

Тигран Абрамян: Никто даже не в курсе закулисных договоренностей верхушки пашиняновской партии
«Когда руководитель гд (возглавляемая Николом Пашиняном партия «Гражданский договор». – Ред.) заявляет, что совершил ошибку, не  сказав искренне в 2018 году общественности о том, что должен сдать Арцах, это свидетельствует о двойной трагедии. Об этом написал на своей странице в Facebook  секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян.
«То, что сделал гд в отношении ряда населенных пунктов Арцаха и Армении, к сожалению, уже ужасная реальность.
Но одновременно возникает вопрос: есть ли у кого-нибудь гарантия того, что завтра, через месяц или через год при сдаче очередной территории РА Пашинян не скажет: знаете, я виноват в том, что, например, в 2023 или 2024 году не сказал вам, что нам и Еревана достаточно для построения суверенного, легитимного государства?
Вся катастрофичность ситуации заключается еще и в том, что никто не знает, о чем за кулисами договорилась элита гд, где и когда заканчивается политика уступок», - отметил он.