Հունվարից սկսած մեզ խաբում են՝ նախարարից բռնած, վարչապետից վերջացրած.Լարված իրավիճակ Երևան-Ապարան ճանապարհին
«Մեր վարչապետն ասում է՝ հարցը լուծելու համար ճանապարհ փակեք, մենք էլ առաջնորդվում ենք վարչապետի ասածով»,- Ապարան-երևան մայրուղու Ափնա գյուղի հատվածում կազմակերպված բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտնեց Բայանդուր գյուղից Ադամյան ազգանունով քաղաքացին։
Բնակիչները փակել են մայրուղին և բողոքում են Արագածոտնի մարզի Վարդենուտ գյուղի հողատարածքներից 110 հեկտարը հանրային գերակա շահ ճանաչվելու որոշման դեմ, ինչի հետևանքով իրենք զրկվել են իրենց հողերից։
Նրա խոսքով՝ հունվարից սկսած իրենց խաբում են՝ նախարարաից բռնած, վարչապետից վերջացրած։
«Վարչապետն ասում է՝ ես անտեղյակ եմ, խի տենց բան կլինի»,-հայտարարեց գյուղացին՝ նշելով, որ իր թոռան հողը իրենց ձեռքից տանում են։
Արագածոտնի մարզպետի տեղակալ Հարություն Գյուլյանը փորձում է համոզել գյուղացիներին, բացել ճանապարհը՝ խոստանալով հարցը քննարկել։

Villagers on Monday blocked the Aparan-Yerevan highway in Armenia’s Aragatsotn Province to protest against the government decision to alienate 110 hectares of land in the village of Vardenut.
“The prime minister urges people to block roads to have their problems addressed. Now we’re heeding his call,” said a protester from the village of Bayandur.
Stating that many villagers lost their lands due to the decision, the man accused the Armenian authorities of lying to them.
“The prime minister says he is unware of the matter. How is it possible?” the villager said, adding the alienation also affected a land plot owned by his grandson.
Deputy Aragatsotn Governor Harutyun Gyulyan attempted to convince the villagers to unblock the road, promising to address their concerns.