Արման Ծառուկյանը 9 ամսով որակազրկվել է
Նևադայի նահանգային մարզական հանձնաժողովը (ԱՄՆ) որոշել է խառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում հանդես եկող հայազգի ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանի  վերաբերյալ՝ UFC 300 մրցաշարում երկրպագուի հետ վիճաբանության համար։ Այս մասին հայտնում է ինսայդեր և լրագրող Դեյմոն Մարտինը։
matchtv.ru-ն մանրամասնում է, որ UFC– 300 մրցաշարի շրջանակում  ապրիլի 13-ին Լաս Վեգասում, որտեղ Ծառուկյանը մրցաշարի ժամանակ հաղթել է բրազիլացի Չարլզ Օլիվեյրային: Դուրս գալով մենամարտի՝ նա վիճաբանություն է ունեցել հանդիսատեսներից մեկի հետ, փորձել է հարվածել տրիբունայում գտնվող երկրպագուին, ով նրան միջնամատ է ցույց տվել։ Մենամարտում հաղթելուց հետո Ծառուկյանը մամուլի ասուլիսում բացատրել է իր արարքը՝ այն անվանելով հանդիսատեսի անընդունելի պահվածք։
Ծեծկռտուքի տեսանյութը հայտնվել է համացանցում։
championat.com-ի հաղորդմամբ, նա որակազրկվել է ինը ամսով,  նաև պետք է տուգանք վճարի 25 հազար դոլարի չափով։ Պատժի ժամկետը լրանում է 2025 թվականի հունվարի 12-ին։ Այնուամենայնիվ, դա կարող է կրճատվել մինչև վեց ամիս, եթե Ծառուկյանը տեսահոլովակ թողարկի բուլինգի դեմ պայքարի արշավի համար:

Арман Царукян отстранен от боев до конца года, а также оштрафован на $25 тыс.
Атлетическая комиссия штата Невада (США) приняла решение в отношении топового армянского бойца, выступающего в легком весе UFC, Армана Царукяна за драку с фанатом на турнире UFC 300. Об этом сообщает инсайдер и журналист Деймон Мартин.
Ахалкалакец дисквалифицирован на девять месяцев. Также ему следует выплатить штраф в размере $ 25 тыс., передает «ЧЕМПИОНАТ».
Срок наказания истекает 12 января 2025 года. Однако оно может быть сокращено до шести месяцев, если он выпустит видеоролик в рамках компании по борьбе с буллингом.
Напомним, 13 апреля по московскому времени на турнире UFC 300 Арман Царукян разделил октагон с бывшим чемпионом UFC в легком весе Чарльзом Оливейрой. Бой завершился победой армянского бойца раздельным решением судей.