Գագիկ Սուրենյան. Հունիսի 29-ից սպասենք հաջորդ ցիկլոնին
«Մի ցիկլոն էլ ճանապարհեցինք, հունիսի 29-ից սպասենք հաջորդին»,-գրել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տռնօրենի տեղեկալ Գագիկ Սուրենյանը։
Ավելի վաղ կենտրոնը տեղեկացրել էր, որ Սև ծովի շրջաններից ցուրտ մթնոլորտային ճակատի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հունիսի 26-ի երեկոյան ժամերին և հունիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում կտեղա կարկուտ։ Լոռիում, Տավուշում, Գեղարքունիքում և Սյունիքում անձրևները կլինեն ինտենսիվ։
Ամպրոպների ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 25-30 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 26-ի ցերեկը և 27-ին կնվազի 5-7 աստիճանով։

Заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян предупредил об очередном циклоне, надвигающемся на Армению.
«Проводили еще один циклон, ждем следующий с 29 июня», – написал Суренян на своей странице в Facebook.
Ранее Центр сообщил, что из-за проникновения холодного атмосферного фронта с Черного моря вечером 26 и ночью 27 июня по всей Армении ожидаются дожди и грозы. В Лорийской, Тавушской, Сюникской и Гегаркуникской областях Армении дожди будут интенсивными.
Во время грозы ожидается усиление ветра до 25-30 м/с. Днем 26 июня и ночью 27 июня температура воздуха понизится на 5-7 градусов.