Չարիքը պետք է վերացնենք, և այո, ես դա հանձն եմ առել ձեր հետ միասին. Բագրատ Սրբազան
«Այս շարժումը, ինչքան էլ մարդիկ ասեն մարել է, մարում է, իրենք գիտեն, որ ուրիշ բանի մասն է այս շարժումը. սա չարի դեմ պայքարի մասին է»,-Սյունյաց դարպասների մոտ հավաքված քաղաքացիներին ասաց  «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
Սրբազանը նշեց. «Քանի դեռ բարին կա, որին մարմնավորում եք դուք, միշտ այս շարժումը, պայքարը լինելու է, իսկ չարն անարմատ է։ Մեր կյանքում էլ պետք է այդպես լինի։ Այդ չարիքը եկել, նստել է  մեր մաքուր աղբյուրին, և մենք պետք է այդ չարիքը վերացնենք, չարիքին ճանապարհենք, չարիքի ձեռքը բռնենք։ Եվ այո, ես հանձն եմ առել դա ձեր հետ միասին։
Ուզում եմ, որ այս շարժումը լինի յուրանքչայուրի անձնական շարժումը, բարիքի կնիքն  ամեն մարդ իր սրտում կրի, ասի՝ սա իմ թեման է, սա իմն է»։

Архиепископ Баграт Галстанян: Это движение о другом – оно о борьбе со злом
«Сколько бы ни говорили о том, будто это движение угасло или угасает, они знают,  что это движение о другом: оно о борьбе со злом», – сказал гражданам в Сюнике возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян.
«Пока есть добро, воплощением которого являетесь вы, это движение, эта борьба будут всегда. А у зла нет корней. В нашей жизни тоже должно быть так. Это зло уже расположилось у наших чистых источников, и мы должны искоренить это зло. И да, я взялся за это вместе с вами.
Хочу, чтобы это движение стало личным движением каждого, чтобы каждый носил в своем сердце печать добра», – отметил он.