«Թեև մեր այցը դեռևս ընթացքի մեջ է, բայց արդեն կարող եմ նշել, որ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը՝ Բագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ, Սյունիքում արժանանում է միմիայն ջերմ վերաբերմունքի»,- նշում է շարժման ակտիվիստ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։
Հիշեցնենք, որ Բագրատ Սրբազանը շարժման անդամների հետ նախօրեին եռօրյա այց են կազմակերպել Սյունիք։
«Երեկ Մեղրիի կենտրոնական հրապարակում հանդիպեցինք Մեղրիի, Ագարակի բնակիչների հետ։
Այսօր վաղ առավոտյան բարձրացանք Խուստուփ լեռը, որտեղ հարգանքի տուրք մատուցեցինք լեռան լանջին գտնվող Նժդեհի շիրմին։
Այցելեցինք Ներքին Հանդ, անմիջական զրույցներ ունեցանք բնակիչների հետ։ Ինչպես և կանխատեսում էինք, սյունեցիների հիմնական մտահոգության առարկան անվտանգությունն է, որը խաթարվել է իշխանությունների վարած քաղաքականության հետևանքով։
Սյունիքում դեռևս բազմաթիվ անելիքներ ունենք։ Առաջիկայում հանդիպումներ կլինեն նաև Կապանում, Քաջարանում, Գորիսում, Սիսիանում և մի շարք համայնքներում»,- գրել է Գ.Դանիելյանը։

Гарник Даниелян провел промежуточные итоги визита членов движения «Тавуш во имя Родины» в Сюник
«Хотя наш визит еще продолжается, но уже могу отметить, что движение "Тавуш во имя Родины" под руководством архиепископа Баграта Галстаняна удостаивается в Сюнике исключительно теплого приема», – указал депутат Национального Собрания от фракции «Армения», активист движения Гарник Даниелян.
Напомним, архиепископ Баграт Галстанян и члены движения накануне с трехдневным визитом прибыли в Сюник.
«Вчера на центральной площади Мегри мы встретились с жителями Мегри, Агарака. Сегодня рано утром мы поднялись на гору Хуступ, где воздали дань уважения и памяти у могилы Нжде на склоне горы.
Мы побывали в Неркин Ханде, напрямую пообщались с жителями. Как мы и прогнозировали, главной заботой жителей Сюника является безопасность, подорванная политикой властей.
Нам еще многое предстоит сделать в Сюнике. В ближайшее время встречи также пройдут в Капане, Каджаране, Горисе, Сисиане и ряде общин», – написал Даниелян.